У вівторок, 28 листопада, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулось об’єктове тренування з питань цивільного захисту в рамках командно-штабного навчання органів управління та підрозділів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області.

Під час тренування відпрацьовувались дії органів управління, сил цивільного захисту, працюючого персоналу університету під час виникнення надзвичайних ситуацій мирного часу та в умовах особливого періоду.

До об’єктового тренування залучались комісія з питань надзвичайних ситуацій, штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, комісія з питань евакуації, керівники формувань цивільного захисту, штаб керівництва тренуванням, комісія по перевірці готовності (допуску) персоналу університету до проведення тренування, посередники на час проведення тренування.

Імітація умовних ситуацій у місцях проведення практичних заходів проводилась відповідно до задуму тренування та спеціальних ввідних. Спершу учасники тренування отримали попередження про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов. Далі було повідомлення про проходження циклону над містом, переведення у вищі ступені готовності органів управління та сил цивільного захисту університету. Фінальним акордом стало практичне відпрацювання дій працівників і студентів під час умовного терористичного акту — вибуху та пожежі, яке відбулося у навчальному корпусі фармацевтичного факультету університету.

Екстрену евакуацію працівників та студентів навчального корпусу фармацевтичного факультету університету провели за 3 хвилини 40 секунд. Евакуйованих вивели у безпечне місце за межі ділянки навчального корпусу фармацевтичного факультету. Викладачами провели перевірку наявності студентів. Результати перевірки надали сторожу. Загальна чисельність евакуйованих працівників, студентів та обслуговуючого персоналу склала 187 осіб.

До місця виникнення надзвичайної ситуації прибули аварійно-рятувальні служби, а саме бригада швидкої невідкладної медичної допомоги (4 особи, 1 автомобіль), «Муніципальна варта» (2 особи, 1 переносний вогнегасник), підрозділ ДПРЧ-1 міста Івано-Франківська (17 осіб, 3 автоцистерни, 1 автодрабина), розрахунок ОКЦ ОРС ЦЗ (3 особи, 1 автомобіль), екіпаж патрульної поліції (2 особи, 1 автомобіль), розрахунок аварійної газової служби (5 осіб, 1 автомобіль).

«Працівники, викладачі та студенти під безпосереднім керівництвом коменданта навчального корпусу Володимира Печенюка показали високий рівень злагодженості та практичних навичок при проведенні екстреної евакуації, наданні потерпілому долікарської допомоги та гасінні пожежі, — говорить начальник штабу керівництва об’єктового тренування, начальник служби цивільного захисту університету Володимир Штефюк. — Можна впевнено сказати, що мета та цілі об’єктового тренування досягнуті».