Фахівці-інструктори гуманітарної ініціативи Світового Конґресу Українців «Захист Патріотів» провели шестиденні курси UTLS (Advanced Trauma Life Support) в центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська. Одним з багатьох учасників-курсантів був аспірант кафедри травматології і ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Чужак.

Навчання під назвою «Підтримка життя під час травми» провели досвідчені українські фахівці, запрошені інструктори з США та Великобританії зі значним досвідом надання невідкладної допомоги травмованим на основі американського курсу Advanced Trauma Life Support (UTLS).

«Протягом навчання після теоретичного викладення матеріалу були сформовані групи курсантів по четверо чоловік під керівництвом досвідченого інструктора, — розповідає завідувач кафедри травматології і ортопедії, професор Вадим Сулима. — Вони відпрацьовували практичні навички надання невідкладної допомоги на муляжах та особах, які навчені імітувати різноманітні пошкодження тіла».

Кінцевий етап курсу завершився фінальною симуляцією подій, які імітували отримання різних за характером та локалізацією масових пошкоджень з виникненням станів, загрозливих для життя, які потребували організованих дій медиків.