Нещодавно на кафедрі травматології та ортопедії ІФНМУ відбувся майстер-клас для лікарів-інтернів ІІ року навчання за темою «Основи черезкісткового остеосинтезу».

Майстер-клас провів асистент кафедри травматології та ортопедії, кандидат медичних наук Віталій Гуцуляк.

 

Від комісії з перевірки якості проведення практичних занять і майстер-класів були присутні завідувач кафедри мовознавства, професор Світлана Луцак та заст. начальника відділу ECTS та моніторингу якості освіти Іван Чав’як.

Також були присутні завідувач кафедри травматології та ортопедії, професор Вадим Сулима, професор Микола Клепач, доценти Володимир Омельчук, Володимир Андрейчин та Володимир Дубас.

Викладач детально висвітлив актуальність проблеми, яка зумовлена тим, що при відкритих, багатовідламкових, вогнепальних переломах та у хворих з політравмою черезкістковий остеосинтез має суттєві переваги серед інших видів остеосинтезу та може розглядатися як єдиний метод вибору.

Віталій Гуцуляк детально пояснив показання та протипоказання до проведення черезкісткового остеосинтезу, висвітлив переваги та недоліки даного методу. Особливу увагу приділено з’ясуванню основних принципів біомеханіки та особливостям клінічного застосування апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ) різних конструкцій при переломах та деформаціях кісток та суглобів.

Під час практичної частини майстер-класу викладач продемонстрував 18 різних конструкцій АЗФ: Сіваша, Гудушаурі, Ілізарова, Костюка, Попсуйшапки, Hoffmann, AO/ASIF, Taylor external fixator, в т.ч. розробки кафедральних працівників, зокрема апарати конструкції Миколи Клепача, Тараса Ковалишина та універсальний апарат Віталія Гуцуляка.

Лікарі-інтерни мали змогу вивчити особливості будови, принципи компонування та монтажу представлених АЗФ, з’ясували їх репозиційні можливості та навчились визначати показання до клінічного застосування.

 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
4
5
10
13
14
16
17
18
19
24
25
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma