У столиці Білорусі Мінську днями відбувся чемпіонат Європи з гирьового хортингу. У складі збірної України на престижних змаганнях виступили студенти Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Шваб та Ірина Савчин і викладач кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михайльчук. Усі троє стали чемпіонами Європи!

 

Олександр Шваб заявився одразу на дві дисципліни гирьового хортингу і в обох здобув перемогу. У вправі біатлон до 70 кг (по три хвилини поштовх і ривок двох 32-кілограмових гир) він набрав 53 бали, а в довгому циклі за 30 хвилин підняв гирю 191 раз.

Ірина Савчин взяла участь одразу у трьох видах програми, і здобула медалі всіх трьох ґатунків. У фіткросі, в рамках якого треба було за шість хвилин виконати шість різних вправ (по одній хвилині на кожну) Ірина набрала 103 бали і здобула перемогу, а з нею звання чемпіона Європи. У фіткрос-міксі в парі з Сергієм Деревінцем з Харківської області вона набрала 100 балів і виборола срібну медаль. І нарешті у ривку гирі за 30 хвилин наша спортсменка змогла зробити 300 підйомів, і здобула бронзову медаль.

Викладач кафедри фізичного виховання та здоров’я, Заслужений майстер спорту України Роман Михальчук, який останніми роками виступає переважно серед ветеранів, цього разу заявився у змагальну програму чоловіків, і теж виборов медаль чемпіона Європи. У ривку гирі за 30 хвилин він показав неймовірний результат — 633 підйоми, і цим перевершив найближчих конкурентів у два рази! А наступного дня на запрошення організаторів він взяв участь у Міжнародному фестивалі гирьового спорту, де йому також не було рівних у ривку. За 30 хвилин він сумарно підняв 15192 кг ваги!

«Нам дуже приємно, що ми в чергове підтвердили свій клас, і знову показали чудові результати, — говорить Роман Михальчук. — Чемпіонат Європи з гирьового хортингу проводився вперше, тож вдвічі приємніше стати переможцями цього історичного турніру. В гирьового хортингу є великі перспективи, адже він має значно більше дисциплін порівняно з класичним гирьовим спортом. Це дає більше можливостей спортсмену для самореалізації».

Наші спортсмени дякують ректору ІФНМУ, професору Миколі Рожку та завідувачу кафедри фізичного виховання та здоров’я доценту Володимиру Левку за всебічну допомогу та підтримку в тренувальному процесі та виїздах на змагання. Попереду — літній відпочинок. Та кожен з наших студентів буде продовжувати підтримувати свою фізичну форму вдома, щоб восени з новими силами продовжувати відстоювати честь рідного університету на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
4
5
10
13
14
16
17
18
19
24
25
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma