Одразу дві команди Івано-Франківського національного медичного університету взяли участь в унікальній Всеукраїнській олімпіаді з симуляційної медицини, яка відбулась днями в Тернополі. Попри те, що призових місць зайняти не вдалося, юні медики Прикарпаття здобули безцінний досвід.

Всеукраїнська Олімпіада з симуляційної медицини «TernopilSimOlymp 2017» (екстрена і невідкладна медична допомога) відбулася 29-30 вересня в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету.

ІФНМУ представляли дві команди. До першої увійшли студенти 5 курсу Роман Бігун (капітан команди), Андрій Сачко, Віталій Табахарнюк і Микола Процюк. Друга складалася з більш досвідчених медиків. Це Марія Біллєр-Катрич (капітан команди) клінічний ординатор 2 року з медицини невідкладних станів (кафедра терапії та сімейної медицини ПО), лікарі-інтерни з медицини невідкладних станів Мирослава Коник та Уляна Дорошенко. Їх супроводжували лікар-спеціаліст з «Медицини невідкладних станів», старший викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Роберт Фабрика та лікар-інтерн Стефанія Варунків, які були спостерігачами на змаганнях.

Загалом взяло участь 17 команд студентів і молодих лікарів, з яких було три іноземні (дві з Литва і одна з Польщі). Решта учасників приїхали з вищих медичних навчальних закладів Донецька, Харкова, Полтави, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Одеси, Черкас, Івано-Франківська, Тернополя, Києва.

Окрім того, учасники взяли участь у низці майстер-класів: «Обстеження травмованого на етапі домедичної допомоги. Базова реанімація з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора», «Обстеження постраждалого на етапі екстреної медичної допомоги», «Обстеження травмованого на ранньому госпітальному етапі в «Emergency Department». Кваліфіковані заходи реанімації», «Організація надання медичної допомоги при масових випадках. Медичне сортування. Екстрена інфузійна терапія». Під час майстер-класів і в додатково виділений час учасники ознайомилися з обладнанням, яке використовувалося під час олімпіади.

Власне під час олімпіади командам пропонували два сценарії з домедичної допомоги, під час яких вони працювали практично без обладнання або з наявною автомобільною аптечкою чи автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Далі виконувалися інші два сценарії з екстреної медичної допомоги, в ході яких учасники ставали членами виїзної бригади ЕМД і використовували обладнання, яке є наявне в автомобілі «швидкої». Учасники змагалися з фізичної вправності та уміння виконувати медичні маніпуляції.

«Наші студенти та інтерни отримали безцінний досвід, адже це було не просто змагання, а здобуття нових знань і навичок, — говорить Стефанія Варунків. — Учасники мали змогу працювати з сучасним обладнанням, вони дізналися чимало корисної інформації щодо надання екстреної медичної допомоги, отримали дійсно безцінні навички роботи в команді, що є дуже важливим для їхньої подальшої праці».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
8
10
11
13
15
16
17
19
20
24
25
29
30
31

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma