Впродовж двох тижнів завідувач кафедрою загальної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Гудз відвідав три загальновизнані в Європі судинні центри Німеччини (Лейпциг, Дюссельдорф, Гамбург), де проводяться на найвищому рівні ендоваскулярні та реконструктивні втручання з приводу судинної патології.

Поїздка переслідувала не тільки ціль ознайомлення із новими тенденціями у судинній хірургії, а й налагодження тіснішої співпраці між клініками України та Європейського Союзу. Справа в тому, що професор Гудз на найближчі три роки обраний почесним консулом від України при Європейській асоціації судинної та ендоваскулярної хірургії.

«Високою честю для мене була пропозиція керівництва Судинного Центру Гамбурга провести майстер-клас для співробітників клініки по питаннях венозного тромбоемболізму у хворих із судиннохірургічною патологією, — розповідає Іван Гудз. — Присутні на майстер-класі взяли участь у цікавій дискусії із представленням реалій сучасної хірургії та рекомендацій доказової медицини».

Після завершення майстер-класу керівник клініки професор С.Дебус, який також є генеральним секретарем Європейській асоціації судинної та ендоваскулярної хірургії, та його співробітники виявили бажання відвідати флебологічну конференцію, яка щорічно за ініціативи ІФНМУ проводиться в місті Яремче. Ще більшою несподіванкою для професора Гудза стало звернення до нього наступного дня окремих студентів Університету Гамбурга про можливість проходження наступного року хірургічної практики в ІФНМУ.