Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась науково-практична конференція «Досягнення та перспективи клінічної ендокринології» до 50-річчя з року заснування курсу ендокринології та 20-річчя кафедри ендокринології.

Взяти участь у конференції та, звісно ж, привітати кафедру ендокринології з ювілеєм приїхали медики і науковці з Києва, Вінниці, Тернополя, Чернівців, Львова тощо. Вітали колег і представники ректорату, завідувачі інших кафедр ІФНМУ.

«Ми тісно співпрацюємо з кафедрою ендокринології, — зазначила під час своєї доповіді, присвяченій диференціальній діагностиці болю та лікуванню, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії, професор Вікторія Гриб. — Ми допомагаємо один одному, постійно вчимося один в одного. Сподіваюся, такою співпрацею ми слугуємо на розвиток України та покращення здоров’я населення. Від нашої кафедри вітаю сьогоднішніх іменинників — усіх працівників кафедри ендокринології, усі практичні лікарі області підтримують цю кафедру, вони не можуть жити одні без одних, і живуть в абсолютному комплаєнсі».

Виступи учасників стосувалися різноманітних досліджень в галузі ендокринології. Це і дослідження про дефіцит вітаміну D і його роль у розвитку порушень обміну речовин та цукрового діабету, доповідь про щитоподібну залозу та вагітність, «Інсулінорезистентність та цукровий діабет 2 типу, шляхи корекції» та багато інших.

Серед доповідей були й розповіді про славні сторінки розвитку ендокринології на Прикарпатті. Буквально кілька днів тому минуло 45 років, як в медичному університеті працює професор кафедри ендокринології Володимир Боцюрко. Він розповів про непересічну особистість — професора Ару Гарагаш’яна, видатного вченого, який зробив величезний вклад в боротьбу з ендемією зоба на Прикарпатті. «Така палка любов до науки і зокрема до ендокринології, яку я бачив у ньому, коли сам був ще студентом, сприяла його величезному авторитету серед викладачів і особливо студентів, — згадує Володимир Боцюрко. — Він особливо по-батьківськи ставився до студентів, які навіть склали про нього своєрідний афоризм: «Найкращий серед армян — наш декан Ара Арменакович Гарагаш’ян». І це була правда».

«Життя на кафедрі не було б таким цікавим і активним, якби не наші суміжні кафедри, — говорить завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник. — Ми запросили наших шановних завідувачів кафедр, з якими ми постійно спілкуємося, і які постійно допомагають в нашій роботі. Дякую нашим проректору з наукової роботи Ігорю Вакалюку та проректору з лікувальної роботи Володимиру Федорченку, які у всьому нас підтримують. Дякую Марії Андріївні Оринчак, яка фактично привела мене за руку в науку. Сьогодні цією конференцією ми відзначаємо цей ювілей, але ми впевнені, що попереду в нас усіх багато спільної роботи, планів і перспектив!»

Насамкінець учасники конференції прийняли резолюцію, в якій серед іншого відзначили, що проблеми ендокринології, яка є порівняно молодою галуззю медицини, є надзвичайно актуальні, адже зростання кількості захворювань ендокринної системи пов’язані із змінами в харчуванні, способом життя, екологічною ситуацією, зокрема впливом наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, отже мають не лише медичний, але й соціальний характер.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
4
5
10
13
14
16
17
18
19
24
25
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma