У вівторок, 28 листопада, в Івано-Франківському національному медичному університеті сталася знаменна подія. Вчена рада вишу урочисто привітала свого сотого доктора наук!

Ним став Андрій Стецьків, доцент, доктор хімічних наук, завідувач кафедри хімії фармацевтичного факультету, один з лідерів науки Івано-Франківського національного медичного університету. Тема захищеної докторської дисертації: «Структурна хімія силіцидів, германідів та станідів лужних та рідкісноземельних металів».

«Метою наукової роботи було встановити взаємодію рідкісно земельних металів з літієм, натрієм та p-елементами четвертої групи, — розповідає Андрій Стецьків. — Натрій — хімічно-активний метал, і ми ставили собі за мету знайти нові сполуки з літієм та натрієм. От зараз відомо 22 потрійні сполуки з натрію, і 19 з них — моя робота. Нам навіть вдалося синтезувати одну сполуку з калію, а він ще більш активний метал. Звісно при синтезі були й невдачі, але ми працювали».

«Підготовчі роботи я робив в Івано-Франківську, а основну роботу — в Польщі, — продовжує науковець. — Їздив здебільшого влітку, тому що там є чудові сучасні прилади, а в хімії все впирається в прилади. Суть в тому, що коли хочеш подати якусь статтю в якийсь серйозний журнал, мусиш мати нові прилади. Метали дорогі були, я їх сам купував. В Польщу приїздив, бачив якийсь новий монокристальчик, а щоб взяти його на дослід, треба було заплатити 200 євро. Це так всюди. Все, що пов’язано з хімією, дуже дорого».

Андрій Стецьків є автором 14 наукових статей у журналах міжнародної бази даних Scopus, а також понад півтори сотні публікацій у вітчизняних наукових виданнях.

На честь такого досягнення новоспечений доктор під оплески Вченої ради отримав у подарунок від ректорату новенький ноутбук. «Сто докторів наук — дуже серйозне досягнення, таким числом може похвалитися далеко не кожен університет в Україні, — говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Ми довго йшли до цього, і тепер нарешті досягли такого «круглого» числа. Вітаю не лише нашого новоспеченого доктора, а й весь колектив університету, і закликаю всіх наших молодих колег займатися науковою діяльністю на славу української науки та рідного університету!»

«Завдяки ректору Миколі Рожку в нас на кафедрі по цьому предмету студенти завжди забезпечені і приладами, і реактивами, — розповідає Андрій Стецьків. — Маємо фотоколориметр, поляриметр, рефрактометр, муфельну піч, термостати тощо. Нещодавно навіть відкрили навчально-практичний центр хроматографії, де можна ознайомитися із хроматографічними методами. Прилади доволі дорогі, тому працюють інженери, які все показують, а студенти дивляться. На даному етапі студенти забезпечені всім потрібним, головне — бажання».

Межам досконалості немає, і Андрій Стецьків має мрію про сучасний фотометр та інші потужні прилади, які б дозволили відкрити на базі фармакологічного факультету хімічну лабораторію, проводити наукові дослідження в рідному університеті на рідній кафедрі і презентувати досягнення прикарпатських науковців на міжнародному рівні.

«Мені подобається працювати в нашому університеті, — каже Андрій Стецьків. — Тут гарний колектив, і все як скажуть, так і виконують. Мені імпонує робота нашого ректора Миколи Рожка, першого проректора Ганни Ерстенюк та всієї адміністрації. Приємно спостерігати як щодня університет змінюється на краще. Наш фармацевтичний факультет — найкращий. Я бачив по Україні різні факультети, то з нашим — навіть не порівняти».

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

educ

karta

Biblo ban

arnika