У вівторок, 23 січня, в Івано-Франківській області стартував освітньо-практичний проект щодо формування груп ризику та покращення організації діагностики та лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ).

В Богородчанській центральній районній лікарні відбувся перший із 18 заходів, котрі до 23 травня 2018 року охоплять всі територіально-адміністративні одиниці Івано-Франківської області. Освітньо-практичний проект забезпечується спільно Івано-Франківським національним медичним університетом та департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації.

Завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб, професор Микола Островський, доценти Олександр Варунків, Мар’яна Кулинич-Міськів, а також головний спеціаліст з терапії ДОЗ ОДА Лариса Боришкевич та експерт з питань пульмонології ДОЗ ОДА Інна Кострицька прочитали цикл лекцій, присвячених питанням сучасної діагностики та лікування ХОЗЛ.

Проект скерований на максимальне наближення на первинний етап якісної лікувано-діагностичної допомоги хворих на ХОЗЛ. На думку директора Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім Ф.Г. Яновского академіка НАМН України, доктора медичних наук, професора Юрія Фещенка, цей пілотний в Україні проект, що проходить під патронатом асоціації фтизіатрів і пульмонологів України, повинен забезпечити раннє виявлення та адекватне лікування такого інвалідизуючого і грізного за наслідками захворювання як ХОЗЛ та сприятиме формуванню реєстру хворих на цю патологію.