Нещодавно, 24 лютого, на базі Івано-Франківського національного медичного університету за ініціативи кафедри мовознавства та сприяння ректорату відбувся іспит FCE з англійської мови на рівень В2.

Цього дня в університеті працювала команда київського авторизованого центру Cambridge Assessment English – Grade Education Centre. Очолила її керівник екзаменаційного відділу цього освітнього закладу Ольга Файзуліна. У нашій державі це єдиний центр, який має статус «платинум». Він є офіційним партнером Британської Ради в Україні.

«Представник і головний консультант з іспитів Cambridge Assessment English в Україні є учасником робочої групи при Міністерстві освіти і науки в Україні з питань розвитку англійської мови, — зазначає Ольга Файзуліна. — Багато студентів приїжджають до України, тому є потреба, щоб викладачі наших університетів надавали високий рівень освітніх послуг, а для цього їм необхідно добре володіти англійською мовою. Це стосується як предметів загального курсу, так і спеціалізованих. Зараз серед іноземних громадян існує великий попит на медичну освіту в Україні, тому ми не повинні втрачати таких можливостей».

Викладачі ІФНМУ часто є учасниками міжнародних конференцій, авторами статей у міжнародних виданнях, що зумовлює потребу добре володіти професійною іноземною мовою. Відтак не випадково у переддень іспиту Ольга Файзуліна виступила на конференції з доповіддю «Посібники, які допоможуть медикам удосконалити англійську мову». Зокрема, вона розповіла про особливості нового тесту для медиків IFOM, субтестів англійською мовою в іспитах КРОК, а також запропонувала присутнім важливі інтернет-ресурси, де можна відшукати словники й англомовні посібники медичного спрямування.

Як зазначила завідувач кафедри мовознавства, професор Світлана Луцак, для підготовки кандидатів та організації екзаменаційної сесії в університеті були створені всі необхідні умови. Тестова частина іспиту (Reading and Use of English, Writing, Listening) проходила в копм’ютерному класі. Навички усного мовлення перевіряла окрема група екзаменаторів, яка спілкувалася з кандидатами у парах.

Трішки статистики. Складали іспит представники 20 кафедр університету. Найактивнішими виявилися кафедри внутрішньої медицини №1, клінічної імунології та алергології імені академіка Є. М. Нейка (три особи), психіатрії, організації та економіки фармації і технології ліків (три особи), соціальної медицини організації охорони здоров’я і медичного правознавства (дві особи), наркології та медичної психології (дві особи), загальної практики сімейної медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини (дві особи).

Успішно склали іспит FCE 29 людей. Особливо вітаємо викладачів ІФНМУ, які отримали найвищі бали, засвідчивши рівень володіння англійською мовою С1, а саме асистента кафедри дитячих інфекційних хвороб Наталію Горбаль та асистента кафедри педіатрії Анастасію Стефанишин.