У четвер, 29 березня, в холі центрального корпусу ІФНМУ з ініціативи університетського осередку Наукового товариства імені Шевченка, головою якого є доцент Микола Сулятицький, розпочала роботу виставка під назвою «Смолоскипи свободи». Подія приурочена як українським, так і героям інших національностей, які вчинили акт самоспалення на протест колоніальній політиці тодішнього радянського комуністичного режиму.

Експонати для виставки надали з фондів Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені С.Бандери та приватних матеріалів колекціонера Юрія Гудчака.

На відкритті виставки студенти та присутні з розповідей директора музею визвольної боротьби Ярослава Коретчука та представлених матеріалів ознайомились з іменами героїв та причинами їхніх відчайдушних вчинків. Українці Василь Макух та Олекса Гірник відповідно у 1968 році у Києві на Хрещатику та 1978 році на Тарасовій могилі Канева актами самоспалення виступили проти тодішнього антигуманного режиму. Так само запалав живим смолоскипом у 1978 році на своїй батьківщині кримський татарин Муса Мамут, який не витримав кадебістських знущань системи, яка чинила перепони йому та його родині у поверненні на рідну землю.

Актами протесту через самоспалення супроти окупації Радянським Союзом у 1968 році Чехословаччини виступили чехи Ян Палах, Євжен Плоцик, Ян Заїц, поляк Ришард Сівець, юний 16-річний угорець Шандор Бауер.

З палким патріотичним словом на заході виступив перед присутніми відомий на Прикарпатті письменник, журналіст, активний громадсько-політичний діяч, оунівець Микола Симчич.

В університеті виставка експонуватиметься впродовж двох днів.