Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулося засідання комісії зі сприяння працевлаштування випускників 2018 року.

В університеті працює відділ, що сприяє працевлаштуванню студентів, які навчаються за державним замовленням. Таких випускників цьогоріч є 150. Щоби відповісти на найбільш поширені запитання, в університеті зібралася фахова комісія в тому числі за участі студентів.

«До нас телефонують і приходять, щоби з’ясувати ті чи інші питання, а найчастіше випускників цікавить чи є обов’язковими відпрацювання за місцем направлення, як поступати, якщо не знайдуть роботу, чи є змога для випускника бюджетної форми навчання йти в інтернатуру на умовах контракту, чи може інтерн проходити стажування за кордоном тощо», - розповідає доцент ІФНМУ, начальник відділу практики і працевлаштування студентів і випускників ІФНМУ Іван Мельник.

З першого січня 2017 року набрав чинності закон, яким скасовується обов’язкове відпрацювання випускниками ВНЗ. Як пояснює Іван Мельник, відтепер випускник має право самостійно вибирати спеціальність і місце праці. «І це з одного боку позитив для випускника, проте за нами все ще залишаються зобов’язання сприяти працевлаштуванню, якщо отримуємо від випускника такий запит. А за умови, що є вакансія і гарантійний лист від керівника лікувального закладу, ми можемо це здійснити», - зазначає начальник відділу. - Щодо останнього, то спершу слід отримати диплом спеціаліста і пройти інтернатуру в Україні. Лише після цього закордонна клініка може прийняти нашого випускника на роботу».

Зауважимо, що більше двох десятків випускників побажали працевлаштовуватися на роботу в лікувальні установи Івано-Франківської, Хмельницької, Волинської Львівської, Рівненської областей.

За інформацією керівництва вишу, п’ять найкращих випускників університету залишаються працювати на кафедрах університету. Таким випускникам буде оформлене направлення на роботу МОЗ України.