1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.29 (7 Голосів)

У п’ятницю, 18 травня, вп’яте відбувся навчальний семінар у форматі телемосту для стоматологів міста та області. Серед організаторів – Івано-Франківський національний медичний університет. Тема – «Імплементація міжнародних протоколів у стоматологічну практику».

Близько двохсот лікарів з міста та області прийшли поглибити свої знання зі стоматології, віднайти нові інструменти підвищення якості медичної допомоги.

Карієс, захворювання пародонту, питання профілактики захворювань, менеджмент болю у практиці лікаря-стоматолога-хірурга, інші фахові питання звучали у доповідях Президента Асоціація стоматологів України, професора кафедри стоматології ІС НМАПО ім. П. Л. Шупика Ірини Мазур, доцент цієї ж кафедри Наталії Юнакової, інших.

Світлана Данилків, завідуюча терапевтичного відділення обласної стоматполіклініки акцентує на важливості подібних семінарів. «Пригадуємо щось призабуте, дізнаємося щось нове, а загалом мене цікавить пародонтологія, – каже лікар. – Хоча працюю з дорослим населенням, проте цікавою для мене була лекція і з дитячої стоматології. Часто на прийом приходять вагітні, а їх потрібно проконсультувати куди йти з дітками в разі появи стоматитів чи інших проблем.».

Пані Світлана зауважує, що людям назагал бракує елементарних знань зі стоматології. Каже, мабуть, варто ввести у школах відповідне навчання та й батькам приділяти достатню увагу, щоби у їхніх дітей не було карієсу не тільки в дитячих зубках, але і в постійних.

«Часто до нас приходять з десятирічними дітьми видаляти першу шістку, бо нібито молочні зуби не потрібно лікувати, - все одно випадуть. Але це не так і на це є чимало підстав», - говорить Світлана Данилків. - «Крім того, нам потрібно приймати препарати фтору і кальцію. Слід пам’ятати, що у нас ендемічна зона не лише по йоду, але й по фтору Якщо в організмі не достатньо фтору, то кальцій не всмоктується і саме звідси така поширена проблема з карієсом, чого, наприклад, у полтавчан практично немає.».

Також під час семінару звучали доповіді, щодо оргпитань у стоматології, - присутні та доповідачі не обійшли увагою тему сьогодення і майбутнього стоматологічної служби в Україні в цілому.

«Первинна ланка на сьогодні залишається без стоматологів. Відбувається звільнення стоматологів з амбулаторій, зокрема сільської місцевості. Прикро від цього, - говорить головний стоматолог області, завідувач кафедри ортопедичної стоматології, професор ІФНМУ Зіновій Ожоган. - Ми ж пропонуємо, щоби був певний мінімум надання стоматологічної допомоги з боку держави. А далі це вже може переходити у платні послуги…».

За словами професора ІФНМУ, відповідне звернення з цього питання спільнота українських стоматологів вже направляла у МОЗ. Відповіді на разі немає.

Насамкінець по завершенні заходу лікарям вручили відповідні сертифікати, в тому числі міжнародного зразка.

 

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika