Днями в латвійському місті Даугавпілс відбувся чемпіонат світу з гирьового спорту серед юніорів. Студент Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Шваб у складі національної збірної команди України виборов одразу дві срібні нагороди!

Спершу студента-медика включили до складу української команди в естафеті. Кожен з наших спортсменів мав працювати на помості по три хвилини, і до заліку йшов їхній спільний результат. Разом українці напрацювали на срібну медаль.

Наступного дня Олександр виступав в особистому заліку. У ваговій категорії до 63 кг з результатом 50 підйомів (поштовх довгим циклом двох гир по 32 кг) він здобув ще одну срібну медаль.

«Підготовка до чемпіонату була доволі непростою, — розповідає тренер нашого спортсмена, Заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Роман Михальчук. — Ми готувалися приблизно півтора місяці, хоча хотілося б усі три. Довелося «зганяти» вагу, і хоча ми вже звикли до цього процесу, він завжди є непростим для спортсмена. А буквально перед виїздом на змагання Олександр пошкодив руку. Тож на чемпіонаті він проявив силу волі, наполегливість, терпіння і завдяки цим морально-психологічним якостям вдалося здобути дві високі нагороди».

«На змаганнях було дуже важко, — говорить Олександр Шваб. — Під час виконання вправи дуже дошкуляла рука, біль був таким, що двоїлося в очах. Але треба було терпіти і працювати, адже чемпіонат світу — це неймовірна відповідальність. Я захистив своє спортивне звання, так само і місце в національній збірній, тому я задоволений результатом».

Студент та його тренер висловлюють щиру вдячність всьому колективу кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання і окремо ректору університету професору Миколі Рожку за всебічну підтримку під час тренувань та сприяння у виїздах на змагання.

У четвер, 25 жовтня, в ІФНМУ починається студентська спартакіада, і другий рік поспіль стартує вона зі змагань з гирьового спорту. Початок о 16:00. До участі запрошуються всі бажаючі. Приєднуйтеся до команди сильних і витривалих!