1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.57 (7 Голосів)

«Особливості надання дерматовенерологічної допомоги населенню України в умовах медичної реформи» — такою є тема масштабної науково-практична конференція з міжнародною участю, яка відбувається в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І.Франка 17-18 жовтня.

В роботі конференції взяли участь ректор ІФМНМУ професор Микола Рожко, голова Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів професор Віктор Степаненко, директор Інституту дерматології та венерології НАМН України професор Яніна Кутасевич, завідувачі та співробітники профільних кафедр, голови та представники осередків УАЛДВК з усієї України. Крім учасників з України своїм досвідом діляться і медики з Болгарії та Словаччини.

Під час конференції були обговорені актуальні питання реформування дерматовенерологічної служби, діагностики та лікування хвороб шкіри та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Проведено майстер-класи з актуальних проблем дерматовенерології.

За словами учасників наукового форуму, зараз на порядку денному збереження дерматовенерологічної служби. З іншого боку — зміни неминучі.

«Всі вважають, що в нас легка професія, і вона є не дуже важливою, — говорить директор Інституту дерматології та венерології НАМН України Яніна Кутасевич. — Але ми маємо хворих з надзвичайно важкими патологіями, які потребують дуже інтенсивної терапії».

Болючим залишається питання фінансування, адже пацієнти зі складними шкірними та венеричними захворюваннями потребують дорого вартісного лікування. Воно доступне далеко не кожному.

«Маємо багато хворих на псоріаз серед дорослого населення, які потребують імунобіологічної терапії, — розповідає голова Івано-Франківського обласного осередку Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів, головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру Іванна Цідило. — За кордоном такі препарати видають без проблем, а в Україні, на превеликий жаль, такої можливості немає. Наразі мова йде тільки про поодиноке фінансування для лікування дітей, хворих на псоріаз. А дорослим цей метод лікування, на жаль, є недоступний, оскільки він є дуже дороговартісний. Це велика проблема нашої галузі».

На церемонії відкриття мистецькими номерами присутніх привітали чоловіча хорова капела ІФНМУ імені Богдана Волосянка «Сурма», а також викладачі та студенти університету.

Як повідомив завідувач кафедри дерматології та венерології ІФНМУ доцент Олександр Александрук, делегати конференції високо оцінили фаховий рівень організації заходу, гостинність господарів та красу Івано-Франківська і карпатського краю.

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika