1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.92 (6 Голосів)

У Верховині завершився фестиваль «Сад пам’яті», присвячений Дню захисника України, відтак на схилі Карпатських гір ростимуть іменні дерева героїв, а глядачі згадуватимуть стрічки про війну. В акції взяли участь студенти Івано-Франківського національного медичного університету.

Група другокурсників, що навчаються за спеціальністю «фізична терапія та ерготерапія» взяли участь у висадці дерев пам’яті загиблих воїнів на території Центру реабілітації та психологічної допомоги «Бережниця», що діє на Верховинщині. Поїздка студентів відбулася в рамках співпраці БФ «Творча Криївка» та медуніверситету.

«У нелегкий для України час, коли наші бійці на Сході ціною власного життя захищають нашу незалежність і отримують поранення, — дуже важливо брати участь у подібних заходах. Важливо на власні очі бачити, як працюють проекти, спрямовані на допомогу бійцям, які потребують реабілітації, — говорить викладач Назарій Турчин. — Також важливо, що в рамках цієї акції студенти мали змогу вдосконалювати свої навички не для оцінки. А знайомство з напрямком психоемоційної реабілітації, яка є одним з видів комплексної – одна з важливих складових роботи майбутніх спеціалістів».

«Ми садили дерева в пам’ять бійців 59 окремої мотопіхотної бригади. Поки готувалися до цього, ділилися між собою розповідями про цих бійців, — розповідає другокурсниця ІФНМУ Марія Марченко. — Розуміємо, що долучилися до важливої справи. Маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за наш спокій і мир».

Дівчина каже, що отримала ще більшу мотивацію вчитися саме за спеціальністю «фізична терапія та ерготерапія» і здобувати практичні навички, в тому числі у спосіб безпосередньої зустрічі з волонтерами та бійцями.

«Я на власні очі побачила, наскільки важливо відновити бійців не лише фізично, але й психологічно. Надалі мене цікавить така практика і незабаром я обо’вязково сюди приїду, а також запрошу в поїздку інших студентів, щоб і вони мали змогу поспілкуватися з бійцями особисто і допомогти в роботі Центру», — говорить Марія.

Також студенти переглянули сучасні фільми про війну, показ яких відбувся під час фестивалю. Кажуть, це особливо зворушливо, адже йдеться про події важке сьогодення на Сході. Один з фільмів «10 секунд» про те, що переживають люди в перших десять хвилин після наступу на їхню домівку. «Ніхто з нас не міг стримати сльози. Це не вигадана історія, а знята на місці подій», — поділилася своїми враженнями одна зі студенток.

Організаторка реабілітаційного центру «Бережниця» та організації «Творча Криївк» Віталіна Маслова сподівається, що надалі цей захід стане щорічним, бо попри все було головне — відгук в серцях тих, хто долучається.

Загалом під час фестивалю висадили 36 іменних дерев. Долучилися також місцеві школярі, рідні загиблих, учасники Івано-Франківської Спілки АТО.

 

ua

virtualnii pac

educ

facebookyoutube

karta

Biblo ban

arnika