В Івано-Франківському обласному центрі соціально-психологічно реабілітації дітей відкрили стоматологічний кабінет. Тут є практично все необхідне для обстеження та лікування діток, що тут перебувають. І все це абсолютно безкоштовно. Адже тут працюватимуть лікарі та інтерни кафедри стоматології Іван-Франківського національного медичного університету.

Це є ще одним проектом, який здійснюється силами університету, розповідає ректор Микола Рожко. Схожі кабінети діють по різних соціальних закладах міста. Адже, запевняє він, це є прямий обов'язок всіх тих, хто давав клятву Гіппократа.

«Ми давно мріяли про це. Тут буде абсолютно безкоштовна допомога надаватися дітям, — каже Микола Рожко. — Це буде базою нашої кафедри післядипломної освіти. Тут буде працювати асистент та лікарі-інтерни. І діятиме він на постійній основі».

Все обладнання надав університет в рамках угоди про співпрацю, яку було урочисто підписано на відкритті кабінету. Всі роботи, каже директор обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Василь Серденько тривали близько місяця. Чимало організацій долучились до цього проекту. Адже наразі тут перебуває 27 дітлахів, віком від 3 до 18 років. Але ця цифра постійно змінюється, оскільки діти тут можуть затримуватись до 9 місяців. Всі вони постраждали від неналежного догляду зі сторони батьків.

«Дітки вже є, проблеми теж. До цього ми їх водили на стоматологічну кафедру університету, адже давно з ними співпрацюємо. Але це завжди викликало певні труднощі. Дітей треба було відвести туди, вистояти в черзі. Зараз ще й маленькі діти, від погоди багато залежить. А тепер все на місці й це дуже зручно», — зауважив Василь Серденько.

Наразі в кабінеті позмінно працюватиме один асистент кафедри та троє лікарів-інтернів. Наталія Хороб, вже має більше 12 років стажу роботи з дітьми. Розповідає, малеча — пацієнти дуже жваві, а й часом не посидючі. Тому їх постійно потрібно відволікати від болісних процедур, і разом з тим, старатись втримувати їхню увагу. Для цього інте'єр кабінету оздобили різноманітними кольоровими наклейками, метеликами та стікерами. Все для того, щоб дітвора почувала себе комфортно.

«Якщо я щось не зможу, — розповідає асистент кафедри стоматології факультету післядипломної освіти ІФНМУ Наталія Хороб, — то в нас є доценти та професори, які можуть дати пораду чи провести необхідну консультацію. Ми готові приймати перших маленьких пацієнтів».