У четвер, 8 листопада, на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії відбувся черговий майстер-клас на тему «Температурний менеджмент в інтенсивній терапії». Цього разу свої вміння і навички вдосконалювали студенти п’ятого курсу медичного факультету.

Майстер-клас охоплював три послідовні етапи роботи з учасниками, розповідають викладачі кафедри.

Під час першого етапу студенти шляхом міждисциплінарної інтеграції відтворювали ланцюг температурного гомеостазу пацієнта та основні фізіологічні аспекти терморегуляції.

Другий етап передбачав інтерактивне вивчення гіпо- / гіпертермічних станів, їх клінічних проявів та потенційних ускладнень. Учасники також мали змогу ознайомитись з новими міжнародними рекомендаціями французької експертної панелі з питань цільового температурного менеджменту у пацієнтів відділення інтенсивної терапії та базовими принципами периоперативного температурного менеджменту (Targeted Temperature Management), які змістовно та послідовно представила асистент кафедри Марта Гриньовська.

Завершальний етап майстер-класу був присвячений попередженню ненавмисної гіпотермії у пацієнтів в умовах інтенсивної терапії та операційної, в тому числі з використанням новітнього обладнання. Зокрема, студенти мали змогу працювати з системою обігріву пацієнта WarmTouch WT-6000, яку свого часу передав для навчально-практичного центру кафедри колега із Великобританії Джон Елвуд. Це система конвективного типу, що включає в себе спеціальне покривало і блок обігріву, призначені для профілактики та лікування ненавмисної гіпотермії, наприклад, у хірургічних хворих, пацієнтів в передопераційному періоді, вагітних жінок під час дії епідуральної анестезії, а також будь-яких пацієнтів, які відчувають дискомфорт від холоду в умовах інтенсивної терапії. Система також широко використовується при порятунку потерпілих із переохолодженням чи замерзанням.

Система обігріву WarmTouch широко використовується медиками в лікувальних закладах Європи та світу та має беззаперечний ряд переваг у використанні, а саме:

• швидкий нагрів до 38 ° С протягом 30 сек.
• широкий вибір монтажних аксесуарів: візок, кронштейн для кріплення до функціонального ліжка, фіксатор для кріплення до стійки для внутрішньовенних інфузій, можливість установки на підлозі
• широкий діапазон налаштувань температури (32-45 ° С)
• зручна панель управління
• функція форсованого зігрівання (boost) - зігрівання при температурі 45 ° С протягом 45 хв
• автоматичний перехід з форсованого зігрівання на високий рівень (43 ° С) після закінчення 45 хв
• подача в ковдру повітря, очищеного за допомогою антибактеріального фільтра.

Важливо, що учасники майстер-класу, а це кращі студенти п’ятого курсу, опанували цю сучасну, ефективну і безпечну методику і власноручно спробували її застосувати, працюючи з хворими відділення інтенсивної терапії.

Серед іншого, учасники майстер-класу, разом з викладачами кафедри Романом Костирком, Ігорем Нестором та Володимиром Венгровичем оглянули усіх хворих, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії та долучилися до виконання заходів з їх догляду.

Кафедра анестезіології готує нові цікаві майстер-класи, які будуть невдовзі проведені підготовленими тренерами-студентами п’ятого курсу. Для їх забезпечення буде задіяно новий реалістичний манекен «AMBU», який нещодавно придбано ректоратом університету для опанування ключових практичних навичків студентами та лікарями-інтернами.

Заплановано низку тренінгів з тематики «Менеджмент дихальних шляхів»:

- Застосування повітроводів
- Ларингеальні маски і ларингеальна трубка
- Інтубація трахеї
- Оксигенотерапія: сучасні засоби доставки кисню.

Запрошуємо до участі в майстер-класах! Кількість місць для on-line реєстрації збільшено вдвічі!