Днями студенти п’ятого курсу факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету блискуче пройшли онлайн-тренінг з серцево-легеневої реанімації Lifesaver та отримали сертифікати British Resuscitation Council в рамках навчальної програми на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії.

Асистент кафедри Марта Гриньовська, яка першою опанувала цю новітню навчальну методику, зазначає, що щороку в Європі фіксують близько 35 тисяч позагоспітальних випадків раптової зупинки серця. Лише 10% з них завершуються сприятливо завдяки вчасно проведеним реанімаційним заходам. Грамотне та своєчасне надання допомоги подвоює шанси вижити та в подальшому вести повноцінне життя.

Lifesaver – унікальний навчальний додаток, розроблений British Resuscitation Council. Програма поєднує в собі симулятор критичних станів та live-action фільм, який занурює студентів у вир справжніх подій.

Професор кафедри Олександр Волошинський переконаний, що правдоподібність ситуацій та можливість самостійно обрати сценарій розвитку стимулюють студентів критично мислити, швидко реагувати та приймати рішення, на які вони одразу ж отримують зворотну відповідь у вигляді правильного варіанту з обґрунтованим поясненням.

За оцінками асистентів кафедри Володимира Голуба та Володимира Венгровича, студенти в захваті від нового інтерактивного досвіду навчання. «Дуже важко змоделювати реальну ситуацію в навчальному кабінеті, з відповідним рівнем стресу та дистракторів, а за допомогою програми ти наче опиняєшся на місці подій та змушений шукати вихід, щоб допомогти потерпілому», — розповідає одна із студенток. Окрім цього, додаток з легкістю встановлюється на телефон або планшет, що робить його зручним та доступним у користуванні.

Тренінг Lifesaver охоплює 4 навчальні фільми, які передбачають відпрацювання наступних навиків:

СЛР + дефібрилятор;
обструкція дихальних шляхів стороннім тілом;
СЛР + алгоритм hands only,
СЛР +зв'язок з диспетчером+ автоматичний зовнішній дефібрилятор.

Оцінювання відповідає наступним критеріям:

• кількість правильних відповідей 27/27
• швидкість відповіді 0.38 сек
• точність виконання СЛР 82%

«Один із ключових практичних навиків, які повинен опанувати студент п’ятого курсу під час вивчення предмету анестезіологія та інтенсивна терапія – проведення серцево-легеневої реанімації, – розповідає завідувач кафедри, професор Іван Тітов. – Ми докладаємо усіх зусиль, щоб зробити процес навчання максимально цікавим та ефективним, в тому числі використовуючи новітні технології та навчальні он-лайн платформи. І саме такі підходи є справжнім дистанційним інтерактивним навчанням. Раді, що можемо запропонувати студентам сучасні, високоінформативні та результативні методики навчання».

Професор Іван Тітов з гордістю відзначає той факт, що усі студенти, які брали участь тестуванні, не лише успішно пройшли всі рівні, але й продемонстрували високий результат — excellent (відмінно) та very good (дуже добре).

Програма Lifesaver вже отримала 4 золоті та 1 срібну медалі як кращий навчальний електронний ресурс за версією UK National E-learning Awards, а також була номінована на премію BAFTA Британської академії телебачення та кіномистецтва як кращий інтерактивний фільм.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії вітає студентів з отриманням сертифікатів British Resuscitation Council! Робота з сертифікації навичок серцево-легеневої реанімації у студентів 5 курсу – продовжується.