В Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету почалася підсумкова атестація лікарів-інтернів. Вже другий рік екзамени відбуваються у формі об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ). Днями такий іспит відбувся зі спеціальності медицина невідкладних станів.

ОСКІ — це методика оцінки, заснована на принципах об'єктивності і стандартизації. Під ОСКІ особи, які екзаменуються, послідовно переміщуються по серії спеціально об лаштованих станцій, де перебувають обмежений час. На кожній станції навчені методиці екзаменатори оцінюють екзаменованих за стандартизованими шкалами оцінки. Для проведення ОСКІ можуть бути використані різні тренажери і симулятори, стандартизовані пацієнти або реальні пацієнти.

Іспит відбувався в Центрі невідкладної медичної допомоги Івано-Франківська, який є клінічною базою ІФНМУ. «ОСКІ здавали вісім інтернів, — розповідає доцент кафедри терапії і сімейної медицини післядипломної освіти Наталія Позур. — Для них створили п’ять станцій. На кожній станції була максимально відтворена реальна практична діяльність лікарів медицини невідкладних станів. Для іспиту також були залучені карети швидкої допомоги з усім обладнанням, яке встановлено в них».

Серед навичок, які демонстрували лікарі інтерни, була серцево-легенева реанімація, надання невідкладної допомоги пацієнтам з політравмою та гострими хірургічними станами, проведення огляду поза стаціонаром тощо.
Це була оцінка роботи інтернів в умовах, максимально наближених до реальності, і вони виявили високий рівень володіння практичними навичками. Молоді люди були задоволені таким форматом іспиту, адже їм було дуже цікаво продемонструвати готовність до виконання лікарської роботи, яка наступає після завершення інтернатури.