Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті закінчилася атестація випускників фармацевтичного факультету заочної форми навчання випуску 2019 року.

За даними деканату, а саме заступника декана по заочній формі навчання професора Петра Дудія, 28% випускників навчалися безпосередньо після школи; інші 72 відсотків уже мають дипломи: 32% – медичної сестри, 23 % – фармацевта, 8% – фельдшера, 2% – лікаря, а також 2 % – бакалавра та 8 % – магістра. За інформацією випускників, безпосередньо в аптеках уже працюють 49 осіб, що становить 44 %. Цікаво, що серед цьогорічних випускників є відома актриса, Заслужена артистка України Галина Баранкевич, яка є випускницею театрального відділення Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника (курс Народного артиста України Ростислава Держипільського).

Якщо поглянути на географію проживання, то 77 студентів – мешканці Івано-Франківської, 10 – Львівської, по 9 – Закарпатської та Хмельницької, є також представники Тернопільської, Чернівецької, Волинської областей. Крім того, 11 випускників – жителі Болгарії.

Відрадно, що найбільше осіб із середньо спеціальною освітою підготував медичний коледж ІФНМУ (18 %), за ним йдуть – Івано-Франківський базовий медичний (14 %) та Коломийський (11 %) коледжі.

Випускники складали комплексний іспит із 5-ти дисциплін: Управління та економіки у фармації, Технології лікарських засобів, Клінічної фармації, Фармацевтичної хімії, Фармакогнозії на базі навчально-практичного центру «Фармація». Його забезпечували випускні кафедри фармацевтичного факультету: клінічної фармакології і фармакотерапії (завідувач: професор, заслужений лікар України Ірина Купновицька), організації та економіки фармації і технології ліків (завідувач: професор Дмитро Семенів), фармації (завідувач: професор Андрій Грицик).

Оцінювала ці вміння поважна екзаменаційна комісія під головуванням доктора хімічних наук, сотого доктора наук в ІФНМУ, завідувача кафедри хімії фармацевтичного факультету Андрія Стецьківа. У складі комісії – 20% докторів та 63% кандидатів наук, 17% – представників керівного складу практичної фармації Прикарпаття.

Середній бал цьогорічної атестації та якісна успішність були відповідно 3,77 та 47,11 %, що, за словами декана фармацевтичного факультету, доцента Ірини Федяк, були найвищими за останні п’ять років.