Днями в Полтаві на базі місцевої клініки «Професорська стоматологія» відбувся ХX Всеукраїнський конкурс серед лікарів-стоматологів «Шлях у світ майстерності». Команда Івано-Франківського національного медичного університету здобула перемогу!

Вже традиційно для цього конкурсу команда ІФНМУ складалась з двох лікарів-інтернів першого року навчання. Андрій Савчук виконував обов’язки лікаря, його асистентом була Вікторія Ломага. Конкурсантів готував і супроводжував у Полтаві доцент кафедри стоматології післядипломної освіти Степан Андрійців.

За умовами конкурсу учасникам запропонували виконати реставрацію двох каріозних порожнин 3-4 класів за Блеком з використанням фотополімерних матеріалів при умові роботи з кофедармом. Виконувалася робота впродовж трьох годин. Після виконання журі відразу ж розглядало роботу.

«Це був практичний конкурс, участь брали шість команд з різних українських університетів, — розповідає Вікторія Ломага. — Ми працювали з пацієнтом, якого надали організатори, тому не знали наперед, що саме нас чекає. Нам випала доволі складна клінічна ситуація, для досягнення доброго ефекту треба було працювати одразу з чотирма зубами, тому журі дало нам чотири години».

«У пацієнта були скарги на естетичний ефект, — продовжує Андрій Савчук. — Це був і сірий зуб, і старі пломби, просто катастрофічна гігієна ротової порожнини. Ми виконали відновлення поверхні зубів за допомогою композитного матеріалу, фактично це була художня реставрація».

Журі високо оцінило роботу франківських інтернів. Особливо відзначили чудовий естетичний результат.

Наставник наших переможців доцент Степан Андрійців готує інтернів на цей конкурс вже п’ять років поспіль. Минулого року двоє франківських інтернів-стоматологів зайняли в Полтаві друге місце. У 2015 році було також призове місце, хоча Андрійців уже був мобілізований у Збройні сили України та брав участь в АТО.

Як кажуть наші переможці, секрет доброї майстерності у наполегливому навчанні, практичній роботі. Чимало дала участь в програмах університетської Асоціації студентів стоматологів. «Деякі студенти не дуже хочуть відпрацьовувати практичні навички, мовляв, їх можна буде опановувати вже під час роботи, — говорить Андрій Савчук. — В університеті ми маємо чудові умови для навчання, тому я вважаю, що навпаки треба працювати, брати участь у стажуваннях, використовувати кожну можливість саме під час навчання».

У четвер, 14 лютого, колектив кафедри стоматології післядипломної освіти заслухав розповідь та переглянув мультимедійну презентацію інтернів про конкурс у Полтаві. Ректор університету професор Микола Рожко разом з усіма викладачами привітав талановитих молодих колег з цим досягненням.

facebookyoutube