Нещодавно в Києві на Оболонській набережній відбувся Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон». У боротьбі за нагороди зібралися понад 1000 спортсменів з 16 країн світу. Участь у змаганнях взяла викладачка кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Наталія Жилюк.

Кращих визначали у чотирьох вікових категоріях: юніори, дорослі, мастерс 40 років і старше та 50 років і старше, у класах Д-12 та Д-22 на дистанціях: 200, 500 та 2000 метрів. Також екіпажі ділилися на чоловічі, жіночі та змішані.

Наталія Жилюк у складі команди «Dragon Boat Club Kyiv» виборола 10 медалей різного ґатунку. У жіночих класах Д-12 і Д-22 команда виборола шість золотих медалей і стала абсолютним чемпіоном світу. Ще три бронзових і одну срібну медаль вдалося вибороти у змаганнях змішаних екіпажів.

«Драгонбот — дуже командний вид спорту, — розповідає Наталія Жилюк. — Дуже важливо, щоб усі гребці працювали синхронно, втрапляли в один ривок, слідкували один за одним. На човні навіть сидить барабанщик, який відбиває такт, але крім нього дуже багато залежить від передніх гребців, які також задають темп. Адреналін під час запливу просто б’є через край».

Нагадаємо, минулого року на чемпіонаті Європи Наталя Жилюк у складі збірної України в різних видах програми виборола чотири перших та чотири других місця.

Довідка

Човен-дракон або драгонбот — велике 20-місне каное, з головою та хвостом дракона. Офіційні змагання проводяться тільки на 10-місних і 20-місних човнах на дистанціях 200, 250, 500, 1000 і 2000 метрів у чоловічому, жіночому і змішаному класах.