1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (8 Голосів)

В Івано-Франківському національному медичному університеті в неділю, 26 січня, завершився чемпіонат України з шахів серед медичних вишів. Після трьох днів напруженої боротьби збірна нашого університету посіла друге місце серед 10 команд.

Загалом в читальному залі наукової бібліотеки ІФНМУ у шахи грали 30 шахістів — по три у кожній команді. За регламентом, учаснику на гру відводилося 10 хвилин з додаванням 10 секунд за кожний хід. Вперше на чемпіонаті обраховувався міжнародний шаховий рейтинг, а за перебігом змагань можна було слідкувати он-лайн на міжнародному сервері Chess Results.

Перемогу здобула команда Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Друге місце в Івано-Франківського національного медичного університету. Третіми стали шахісти Української медичної стоматологічної академії (Полтава).

Команда ВНМУ ім. М.І. Пирогова була представлена майстром спорту України з шахів, і двома кандидатами у майстри. З 27 своїх партій вінничани виграли 23 і одну звели у нічию. «Коли ми їхали на турнір, то чудово розуміли, що тут зберуться одні з найсильніших гравців. Наша команда проявила справжню жагу до перемоги, і нам таки вдалося перемогти, — говорить капітан вінницької команди кандидат у майстри спорту Василь Шунков. — Дякуємо організаторам, ректорату Івано-Франківського медуніверситету за теплий прийом, чудову ігрову атмосферу і затишок, який вони нам створили. Окремо дякуємо керівництву нашого ВНМУ ім. М.І. Пирогова за постійну підтримку та допомогу. Сподіваємося наступного року зустрітися ще в більшому складі».

Ці змагання в Україні проводять вже четвертий рік поспіль. І щоразу команда ІФНМУ входить до трійки призерів, а минулого року навіть стала чемпіоном і так отримала право стати господарем цьогорічного чемпіонату.

Цього разу шахісти ІФНМУ здобули 21 перемогу і одну нічию. У командних зустрічах іванофранківці поступилися лише чемпіонам вінничанам 1:2, що й стало вирішальним у боротьбі за перемогу. «Щороку рівень учасників росте, ми маємо серед учасників більше майстрів і кандидатів у майстри спорту. Всі університети стають сильнішими, боротьба кожного року стає все важчою, — каже викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання ІФНМУ, майстер спорту з шахів Андрій Шанковський. — Програш команді Вінниці став для нас вирішальним. Ми не змогли їх наздогнати, адже вони теж більше нікому не поступилися. З іншого боку, четвертий рік поспіль ми у трійці призерів. Я дякую нашій команді за хорошу гру!».

Цікаво, що на чемпіонаті змагалися й іноземні громадяни. Індійка Суня Сакта Сатапахі навчається на третьому курсі в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця. «Я почала грати в шахи, коли мені було сім років, брала участь у міжнародному шаховому турі, різних міжнародних матчах, — розповідає дівчина. — З початком навчання в Україні мені довелося призупинити активні виступи у шахах. Зараз я дуже рада, що можу зіграти на таких університетських змаганнях. Гравці тут доволі сильні, тож я отримала хорошу шахову практику. Дякую всім учасникам за чудові партії!»

На закритті змагань засновник чемпіонату України з шахів серед медичних університетів директор Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, професор Олег Шекера окремо відзначив рівень організації цьогорічного турніру і висловив сподівання, що змагання наступних років зможуть витримати цю високу планку, яку встановив ІФНМУ. А наступний чемпіонат отримає нового господаря — Вінницький національний медичний університет ім. М.Пирогова.

Детальні результати четвертого чемпіонату України серед медичних університетів можна переглянути на міжнародному сервері Chess Results за цим посиланням.

 

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika