У середу, 19 лютого, у залі філармонії студенти-медики поставили благодійну виставу «БожеЯВільна». Постановку присвятили шостій річниці трагічних подій на Майдані, пам'яті Героїв Небесної Сотні. На вечорі зібрали понад 13 тисяч гривень на лікування п’ятикурсника ІФНМУ Артема Майбороди, який бореться з важким захворюванням головного мозку.

Головний меседж

Виставу аматорського театру поставили студенти-медики, учасники студентської організації «EMSA». Авторка ідеї та режисерка вистави — студентка шостого курсу медфакультету Ірина Попович. Дівчина каже, хотілося показати непросту українську історію, «про яку знаємо надто мало; ту історію, де є багато любові до рідної землі, любові, яка у всі часи додавала сили нашим мужнім чоловікам виборювати українську державність, продовжувала наш рід.».

Ідея створення вистави прийшла до студентки ще два роки тому. «Пригадую, коли я вперше прослухала пісню «Відчуваєш» (гурту «С.К.А.Й.» - авт.), у моїй голові з’явилися перші нариси цієї постановки. Згодом я почала їх доповнювати, шукати цікаві матеріали, власне творити», — розповідає Ірина. За її словами, від дебютної минулорічної постановки ця відрізняється новим складом акторів, сцен та сюжетних ліній. «Ми опрацьовували матеріали Ліни Костенко, Олександра Довженка, Василя Симоненка, інші історичні твори та реальні життєві історії різних часових періодів. Наприклад, у нас є січовий стрілець, який грає історію свого прадіда з позивним «Смілий».

Як розповідає Василь Кабан ( роль «Смілого»), про історію свого пращура почув від бабусі, яка й розказала йому родинну історію про підпілля УПА, де разом з його прадідом поруч була і його двоюрідна сестра. «На сцені я граю роль січового стрільця, який має зустрітись зі зв’язковою, але на зустріч несподівано приходить його кохана... Цієї сценою ми вирішили показати роль жіноцтва у підпіллі», - говорить Василь. Одна з найскладніших ролей дісталася Ользі Кіцнак. Дівчина уособлює три різні образи: божевільну, звичайну дівчину та Україну. «Для мене ця роль означає дуже багато, бо хочу донести до людей найголовніше: що ми велика і єдина нація».

У виставі є комічні діалоги, глибокі монологи та драматичні моменти. А ще - справжнє гуцульське весілля з піснями, танцями та аутентичними обрядами й традиціями.

Заради порятунку життя

Показ вистави організували, щоби допомогти зібрати кошти на лікування п’ятикурсника ІФНМУ Артема Майбороди. Хлопець бореться зі злоякісною пухлиною головного мозку - герміномою третього шлуночка з метастазами у довгастий мозок. Для частини акторів вистави хлопець є близьким товаришем та одногрупником. Наразі Артем перебуває у київській лікарні «Феофанія», де проходить курс опромінення.

Близька подруга Артема Лілія пригадує, все почалося ще влітку минулого року. «Його стан почав погіршуватися у серпні минулого року, він почав втрачати вагу. Лікарі не одразу встановили діагноз, щось пробували лікувати, але безуспішно, - розповідає Ліля. - Артем родом з Умані, виростав з мамою, тому ситуація ще складніша, адже все випало на її плечі. Вже на початку цього року ситуація погіршилася, і при рості 180 см він уже важив 40 кілограмів. Сьогодні - вже 38...»

День лікування коштує 2 тис. 200 грн. та невдовзі витрати на лікування зростуть. Завдяки зусиллям студентів за вечір вистави вдалося зібрати 13 тис 210 грн. та 10 євро. Всі бажаючі теж можуть простягнути руку допомоги, адже для родини Артема ці витрати непосильні.

Номер картки Приватбанку мами Артема: 4149499134837234 (Майборода Людмила Петрівна).

«Не будьмо байдужими, важлива кожна гривня», — студенти-медики просять допомогти зібрати кошти на лікування хлопця.