Рада Студентського наукового товариства ІФНМУ цьогоріч провела «Школу молодого науковця» у новому форматі. Мета проекту — допомогти студентам молодших курсів зрозуміти ідею, мету написання наукової роботи та дати їм можливість спробувати себе в ролі молодого науковця до конференції. Під час заходу кожен бажаючий мав можливість попрактикуватися в написанні своєї наукової міні-роботи.

Всі сили активу СНТ чотири тижні поспіль були спрямовані на підвищення якості досліджень студентів, зростання наукової обізнаності, забезпечення ефективної підготовки конкурентоспроможного сучасного студента-науковця. Заходи відбувалися в університетському кафе «Академка». Загалом студенти проведели чотири майстер-класи. Розповімо коротко про кожен з них.

12 лютого — «Вступ. Що таке наукова робота? Напрями роботи? Як знайти ідею?». Випускник медичного факультету Владислав Красновський зумів влучно розповісти всі аспекти пошуку, розробки ідеї, актуальності, мети дослідження, допоміг студентам описати їх ідеального наукового керівника та мотивував їх на плідну роботу.

18 лютого — «Експеримент чи анкетування: плюси, мінуси? Робота з клінічним випадком та історіями хвороби. Методи наукового досліду». Випускник медичного факультету Владислав Семченко розповідав про об’єкти та предмети досліджень, етапи та завдання, планування дизайну роботи, проведення експерименту та ведення документації, формування висновків, а також проаналізував переваги та недоліки досліду на тваринах. Студентка п’ятого курсу Надія Гринів детально обговорила зі студентами лаконічне оформлення онлайн анкетування, доступні сервіси медичних пошукових систем, разом з присутніми розглянула опис клінічних випадків та груп з малими вибірками.

25 лютого — «Стрес, солодке та статистика». Студентка п’ятого курсу Марта-Андріана Середюк змогла на прикладі створення «наукового пирога» пояснити студентам, як правильно розрахувати показники в науковій роботі від елементарних до складних формул.

3 березня — «Підсумок, презентація, реєстрації, як обрати конференцію? Страх сцени — з цим можна боротися? Як стати бездоганним оратором?». Випускниця медичного факультету Тетяна Лазуркевич та студентка п’ятого курсу Юлія Філяк акцентували, що одне з найважливіших умінь доповідача — це вміння змусити слухачів його слухати. Дівчата вміло навчали молодих науковців, як можна словом та презентацією заворожувати зал. Вони також спеціально розробили корисні поради боротьби зі стресом під час виступів.

Кожен зі спікерів підготував оригінальну пізнавальну лекцію та продумував різні практичні навички для студентів у формі швидких ігор. На майстер-класах студенти мали можливість оцінити і самого лектора, влучність та зрозумілість поданої їм інформації.

На останньому засіданні 25 найактивніших студентів отримали сертифікати учасника проекту «Школа молодого науковця».

«Сподіваємося, що наші старання не були марними та ці студенти гідно захищатимуть честь нашого університету на наукових форумах в Україні та за її межами!», — підсумовуть члени Студентського наукового товариства ІФНМУ.

Нагадаємо, вже зовсім скоро усі охочі зможуть з головою поринути в студентську науку — 26-28 березня в ІФНМУ відбудеться традиційна 89-та міжнародна науково-практична конференція студентів і молодих вчених «Інновації в медицині та фармації».