Разом з поширенням коронавірусу в Україні та світі перед лікувальним закладами постало чимало викликів. Стосуються вони як організації лікувального процесу, так і забезпеченості засобами захисту.

Окрім масок, рукавичок, костюмів індивідуального захисту та респіраторів, ще одним елементом захисту лікаря від інфекції коронавірусу є окуляри. Днями для університетської клініки 50 таких окулярів передало керівництво мережі аптек «Оптика твого міста».

«Такий захист для лікарів та медсестер дуже важливий, адже є небезпека потрапляння вірусу через кон’юнктиву ока», – пояснює завідувач курсу офтальмології доцент ІФНМУ Василь Капечук. – Захисні окуляри перешкоджають потраплянню інфекції в очі і є дуже доречною допомогою для лікарів нашої клініки на період пандемії».

Керівництво університетської клініки дякує мережі аптек «Оптика твого міста» за допомогу і рекомендує всім дотримуватися карантинного режиму та заходів безпеки.

За словами директорки клініки Марії Симотюк, лікарі закладу приймають хворих з легким ступенем важкості, консультують по телефону, а в разі підозри на пневмонію чи COVID-19, перенаправляють до інфекційної лікарні.

«На разі пацієнтів у критичному стані не маємо. Наші студенти дотримуються карантинного режиму, і ми тримаємо з ними постійний зв’язок, – розповідає Марія Симотюк. – А щодо забезпеченості, то на цьому етапі маємо всі засоби захисту першої необхідності. Зокрема, маски, шапочки, рукавички, бахіли, одноразові халати, костюми індивідуального захисту та респіратори, закуплені для університетської клініки завдяки ректорату».

Лікарі клініки рекомендують посилено харчуватися вітамінною та улюбленою їжею, дивитися гарне кіно і мати приємні розмови зі своїми близькими. Кажуть, позитивний настрій та дотримання заходів безпеки допоможуть швидше здолати вірус.

Зазначимо також, що науковці ІФНМУ долучилися до розробки рекомендаційного протоколу для лікувальних закладів області , що приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Детальніше про це в одній з наступних публікацій.