Вчора, 21 травня, вперше в історії університету викладачі вишу екзаменували майбутніх випускників онлайн. Головним недоліком екзаменатори називають те, що неможливо послухати студента біля ліжка хворого. Все ж відзначають хороший теоретичний рівень підготовки шестикурсників. Принаймні, за результатами першого дня.

Старту екзаменаційного марафону онлайн передували консультації викладачів зі студентами, відпрацювання алгоритмів та підготовка відповідних презентаційних матеріалів до держатестації, опанування викладачами робочого режиму на платформі Teаms.

Понад півсотні вітчизняних студентів медфакультету та студенти факультету підготовки іноземних громадян демонстрували свої знання онлайн. В один голос екзаменатори зазначали, що найкращу оцінку можна дати студентові, який покаже свої знання та вміння біля ліжка хворого, втім, погодьтеся, цьогорічний вимушений формат іспитів став хорошим тестом на вміння майбутніх медиків спілкуватися. А комунікаційна складова, як відомо, одна з дуже важливих складових у роботі лікаря. На цьому акцентував, зокрема, голова екзаменаційної комісії, директор обласного Івано-Франківського фтизіопульмунологічного центру Любомир Малофій.

Екзаменатори також знайшли чимало позитивних моментів у форматі онлайн. «Я давно мрія про стандартизацію, щоби ми мали змогу порівнювати відповіді студентів, і нарешті це сталося. Вважаю це великим досягненням. Сподіваюся, надалі впровадимо це у постійну практику», - зазначив один з екзаменаторів, професор ІФНМУ Нестор Середюк.

Завідувачка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Орина Децик теж додала позитиву від такого екзаменування: «Під час іспиту ведеться запис, а це неабияк стимулює та дисциплінує як студентів, так і викладачів».

Завідувач кафедри педіатрії, професор Андрій Волосянко наголосив, що його позитивно вразили відповіді окремих студентів, зважаючи на те, що їхні модульні оцінки за період навчання були значно нижчими. Викладачі підсумовують, що ймовірно такий формат у майбутньому міг би стати однією зі складових процесу екзаменації. Тим паче, що за період цієї екзаменаційної кампанії здобувається неабиякий досвід, враховуються та виправляються недоліки.

На підсумковому обговоренні екзаменаційної комісії декан медфакультету ІФНМУ професор Роман Яцишин зазначив, що попри хвилювання щодо можливих технічних форс-мажорів, з усіма студентами вдалося сконтактувати навіть попри те, що зникало світло чи підводив інтернет-зв’язок. Усі студенти показали хороший результат. «Сьогодні особливий день ще й тому, що вперше в історії університету наші випускники скали п’ять іспитів за один день. Вважаю, що в цих умовах перші 40 студентів проявили добрі знання», - зауважив Роман Яцишин і побажав студентам успіхів у самореалізації.

Зауважимо, що шестикурсник Володимир Жилюк здавав іспит з лікарняної палати, перебуваючи там як пацієнт. Такі непередбачені для студента умови склалися у зв’язку з тим, що два місяці поспіль від початку пандемії студент працював у терапевтичному відділенні Центральної міської клінічної лікарні на передовій боротьби з коронавірусом COVID-19. Керівництво вишу, весь колектив екзаменаторів і викладачів бажають Володимиру якнайшвидшого одужання!

І ще: дорогі студенти, не скупіться на сердечка своїм викладачам наприкінці онлайн-спілкування, коли екзаменаційна комісія оголошує результати іспитів. Бачили б ви, як вони цьому радіють!

І ще: екзаменатори на відмінно оцінили не лише деяких студентів, але й роботу відділу інформаційного-аналітичного забезпечення за належний супровід всього технічного процесу. Детальніше про це згодом.