Продовжуємо розповідати про випускників ІФНМУ 2020 року. Кілька днів тому ми публікували замітку про вчорашніх студентів, а нині — повноправних медиків, очима Студентського наукового товариства. Сьогодні ж своїми спогадами ділиться наукова керівниця СНТ професорка Наталія Воронич-Семченко.

П’ять чи шість років тому вони прийшли в СНТ, хто з цікавості, хто з бажанням заробити додаткові бали, а хтось — просто разом із друзями, але всі залишились тут надовго. «За роки навчання командна робота юних науковців викликала тільки захоплення, — розповідає керівниця товариства. — Часто я чула фразу «Зроблю я, бо у нього завтра модуль». Досі ці слова викликають повагу, адже це дозволяло утримувати високі рейтинги успішності, але продовжувати розвивати науку в університеті».

Студенти привозили призові місця із Всеукраїнських олімпіад і конкурсів, перемоги з міжнародних та всеукраїнських конференцій. Їздили з форуму на форум, заробляючи багато пропусків, але успішно ліквідовуючи заборгованість після повернення. «Ви об’їздили багато міст і країн, де представляли ІФНМУ, а я чекала ваших SMS, зберігаю їх і зараз, — згадує Наталія Воронич-Семченко. — Я завжди і всюди пишалась вами: коли ви вперше приймали участь у наукових пікніках, днях кар’єри, ярмарках професій, створювали нові проекти, влаштовували зустрічі студентів з відомими вченими університету».

Юні науковці ІФНМУ з року в рік разом організовували і проводили масштабну студентську конференцію, і щороку додавали новинки у її формат. Вони завжди тепло і гостинно зустрічали друзів з інших навчальних закладів, а гості стверджували: «Ми приїхали не за перемогами, ми приїхали за враженнями». Окрема сторінка діяльності СНТ — це вертеп, який завжди є благодійним.

«Дорогі випускники, шановні лікарі, любі СНТ-ники! Сьогодні мої слова линуть до вас, це слова вдячності, поваги і захоплення вами впродовж активного життя у Студентському науковому товаристві та Раді СНТ, — звертається до своїх підопічних, а нині вже колег, професорка Наталія Воронич-Семченко. — Ви розумні, креативні, талановиті, майстерні, наполегливі та віддані рідному навчальному закладу, друзям, а в той же час такі прості, відчайдушні, добрі та щирі. Залишайтесь такими ж, нехай доля буде прихильною до вас! Бажаю нових перемог, нових здобутків, нових яскравих вражень! Нехай новини будуть тільки позитивними, зустрічі – приємними, можливості – реалізованими! Люблю вас і ніжно обнімаю кожного».

Давайте заглянемо в архів Студентського наукового товариства і згадаємо разом, як це було. Окремих фотографій наших юних науковців, можливо, ви не бачили ніколи, проте тут вони справжні.