1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.16 (28 Голосів)

Нещодавно Івано-Франківський національний медичний університет придбав для своїх навчальних потреб 4-поверховий будинок на вул. Бандери, 79-а. Нині його вже капітально ремонтують. З нового навчального року тут почнуться заняття студентів.

Як повідомив ректор університету професор Микола Рожко у своєму недавньому інтерв’ю «Галичині», уже з 1 вересня деякі із кафедр зайдуть у цей великий будинок загальною площею близько 4 тисяч м2. «На першому поверсі плануємо розмістити кафетерій, лекційну аудиторію, простору конференц-залу для проведення різноманітних заходів, зарезервовано тут приміщення і для кафедри фармакології, — розповідає ректор. — . На другому поверсі буде створено умови для складання нашими випускниками – лікарями-інтернами об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ), наразі ще розробляємо відповідну проєктно-кошторисну документацію. Велике перепланування приміщень площею майже 1 600 кв. м здійснено в ході уже завершуваного капітального ремонту третього й четвертого поверхів корпусу – там справить входини кафедра мовознавства, яка отримає загалом 26 навчальних кімнат. Ці невеликі аудиторії розраховані на 10-15 осіб. У них проводитимуть заняття зі студентами, зокрема й іноземними, викладачі української, англійської, німецької та французької мов».

Особлива радіють такому придбанню працівники кафедри мовознавства, які нарешті зможуть працювати під одним дахом. «Частина кафедри була тут в орендованому приміщенні, частина — в корпусі по вулиці Мазепи, частина — в мікрорайоні Пасічна, — розповідає завідувачка кафедри мовознавства професорка Світлана Луцак. — Тож тепер відбудеться об’єднання різних секцій кафедри. У нас у штаті понад 70 осіб, і вагомо те, що вже всі будуть разом. Звісно, це вже будуть нові приміщення з ремонтами».

«Заплативши за ту чотириповерхівку приватним власникам понад 40 млн грн, наш ВНЗ створив прецедент в усій Україні: останніми роками такого не було, щоб державний університет не продав, а саме купив навчальний корпус і тим самим приростив державну власність. Адже власником медичного вишу є Міністерство охорони здоров’я, і там цим фактом були вельми подивовані. Хоча наш університет досить самостійний з економічного погляду і не просить у МОЗ ніяких дотацій з Держбюджету. Він сам собі дає раду завдяки розумній фінансовій політиці, раціональній витраті коштів на своє утримання», — зазначає Микола Рожко.

Ще одне новосілля цьогоріч матиме фаховий медичний коледж ІФНМУ. Тепер його студентам ближче буде добиратися до місця навчання, адже цей заклад переїде із приміщень ВО «Карпати» в Пасічній на взятий університетом в оренду п’ятий поверх будинку ОБТІ на тій же вулиці Бандери.

 

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika