8 вересня світова медична спільнота відзначає Всесвітній день фізичного терапевта (фахівця з фізичної реабілітації). Реабілітація має ключову роль у підтримці здоров’я і відновленні людей, що втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

В Івано-Франківському національному медичному університеті вже три роки студенти навчаються за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія». За цей час інтерес від вступників зріс у рази, і нині черговий набір першокурсників приєднається до своїх старших колег, які здобувають цей дуже затребуваний фах.

На сьогодні є декілька видів реабілітації: медикаментозна, соціальна, психологічна, і звісно ж, фізична реабілітація, якої потребують найбільше люди після травм. Фізичний терапевт — це сформована професія, з особливими професійними аспектами клінічної практики та освіти. Фахівці фізичної реабілітації обстежують пацієнтів з метою виявлення рухових дисфункцій та визначення рухового потенціалу, розробляють і виконують індивідуальний план фізичної реабілітації у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами, вчителями, тренерами) та пацієнтом.

ІФНМУ співпрацює з десятьма медичними закладами, де майбутні фізичні терапевти проходять ознайомчу практику, вивчають специфіку роботи та отримують розуміння, чим там займаються. Також в університеті діє окремий навчально-практичний центр.

У серії репортажів з клінічних баз, де вчаться майбутні ерготерапевти, можна детально почитати про ті можливості, які пропонує на сьогодні університет, щоби якісно підготувати фахівців з фізичної реабілітації та ерготерапії. Зокрема, ви можете ознайомитися, як майбутні ерготерапевти навчаються на клінічних базах Івано-Франківського обласного лікувально-фізкультурного центру «Здоров’я», Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги, відділення фізіотерапії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, а також про співпрацю ІФНМУ з Інститутом вертебрології та реабілітації.

У випускників перспектив хоч відбавляй: від роботи у державних медзакладах до приватних структур – і як працівником, так і засновником власного реабілітаційного центру.

Вітаємо нинішніх і майбутніх фізичних терапевтів з професійним святом! Сили і наснаги вам у відновленні людей до життя!