У четвер, 22 жовтня, на базі Житомирського медичного інституту відбулась XI міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта та практика в медсестринстві». У зв’язку з пандемією подія відбувалась онлайн на платформі Proficonf.

У події брали участь понад 300 осіб. Доповідачами стали науковці медичних вишів України, Польщі та Словаччини. Серед основних напрямків наукового обговорення були розвиток медсестринської, медичної тапедагогічної освітив Україні, удосконалення післядипломної підготовки медичних сестер, інформаційні технології у медсестринстві, реформування медсестринства та розвиток медсестринських процесів тощо.

Завідувачка сестринським відділенням фахового медичного коледжу ІФНМУ Галина Гвоздецька представила колективну доповідь на тему «Специфіка проведеннядержавної кваліфікаційної атестації зі спеціальності «Медсестринство» у 2020 році в ІФНМУ протягом карантину COVID-19». Її вона виконувала у співавторстві з директором коледжу Юрієм Боцюрком та завідувачем фельдшерським відділенням Віталієм Глов’яком.

Досвід організації навчального процесу та атестації у фаховому медичному коледжі ІФНМУ є дуже актуальним у світлі пандемії COVID-19 та карантинних обмежень в Україні, тож оргкомітет конференції визнав цю доповідь однією з кращих на конференції.

Як зазначили в резолюції учасники конференції, сьогодні в медсестринстві відбуваються позитивні зрушення, втім в Україні ще не досягнуто рівня підготовки медичних сестер, який би повною мірою відповідав сучасним міжнародним стандартам. Тож на конференції висунули цілу низку пропозицій до Міністерства охорони здоров’я, реалізація яких могла б покращити ситуацію.