Міжнародний науково-практичний медичний форум «Медицина України – європейський вибір» – платформа для обміну медичним досвідом між Україною, Литвою, Естонією та Словаччиною.

 

25 квітня під час відкриття конференції у кіноконцертному залі «Арена-центр» організатори та гості підкреслювали важливість міжнародних зв’язків у медичній сфері. Адже при проведенні реформ це дає можливість запозичити досвід у галузі, взявши до уваги його плюси і мінуси, – розповідає директор по управлінню Республіканської клініки Каунаса (Литва) Рімантас Аутукас: «Ми привезли 4 доповіді для наших українських колег. До прикладу – питання гінекологічних технологій, як у нас влаштована система охорони здоров’я. Це цікавий досвід, яким варто поділитися в Україні».

У той же час завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я та медичного правознавства ІФНМУ, професор Орина Децик у своїй доповіді зауважила, що «реформа в галузі охорони здоров’я без адміністративної реформи – не ефективна. Це продемонстрував досвід останніх років від часів проголошення Незалежності України». Не останньою проблемою цього процесу, за словами науковця, є фрагментація коштів між державним та місцевими бюджетами.

Завідувач учбовою частиною Тартувського університету, що в Естонії,  Хельгі Кольк поділилася з українськими медиками досвідом геріатрії у себе на батьківщині: «У геріатричний заклад старшу людину направляє сімейний лікар. Але для спеціалістів важливо навчити людину виконувати елементарні побутові завдання. Якщо вона захоче повернутися додому, то має себе доглядати».

Також естонська колега розповіла про паліативне лікування. Воно передачено не тільки для онкохворих, але й для людей похилого віку і дітей, - продовжує Хельгі Кольк: «Є відділення сестринської допомоги, амбулаторне паліативне лікування, а також хосписи. А ще до хворого додому приїжджає лікар».

Жваве обговорення у залі під час пленарного засідання викликала доповідь про громадське здоров’я в Естонії. Її автор директор клініки внутрішніх хвороб по якості лікування, член правління Східно-Таллінської Центральної лікарні (Естонія) Ене Мяеотс. Лікар розповіла про особливості медичного страхування. В Естонії ним користуються діти до 19 р., студенти, платники податків, інваліди, вагітні та ті, хто доглядає за дітьми. Ліки продаються тільки по рецепту лікаря, окрім деяких препаратів, таких як аспірин, парацетамол.

«Кожен лікар в Естонії має індивідуальний код, який йому присвоюють, а також - реєстрацію у департаменті. Без цього ні державний, ні приватний спеціаліст не може здійснювати лікувальну практику», – говорить Ене Мяеотс.

Окрім того, сімейні лікарі – не державні працівники, а приватні: «Їм платять відповідно до того, скільки за ними закріплено пацієнтів. При цьому враховують вік пацієнтів, – продовжує естонська медик. – На аналізи, які призначає медик, йому виділяють певну суму коштів. Її не можна перевищувати». До речі, лікарі-стоматологи теж приватні підприємці.

Зараз в Україні активно обговорюють питання вакцинації населення. З цього приводу Ене Мяеотс поділилася естонським досвідом: «У нас вакцина обов’язкова. Відмовитися від неї батьки можуть тільки у письмовій формі».

Також під час пленарного засідання розглянули досвід медичної реабілітації в Україні, Словаччині, Литві та Естонії.

Нагадаємо, що 26 квітня у рамках міжнародного науково-практичного медичного форуму «Медицина України – європейський вибір» об 11:00 у залі засідань Вченої ради (ЦК ІФНМУ 1 поверх) відбудуться лекції по психологічній реабілітації. І у цей же час об 11:00 у залі засідань (ЦК ІФНМУ 2 поверх) пройде круглий стіл перспективи міжнародної співпраці ІФНМУ, «Організація студентського самоврядування, проблеми, перспективи, європейський досвід». 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
6
7
8
9
11
14
15
18
21
22
25
27
28
29
31

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma