З 22 червня по 24 червня студенти зуботехнічного відділення фахового медичного коледжу Івано-Франківського національного медичного університету складають державну кваліфікаційну атестацію. Цього року до підсумкової атестації допущені 47 студентів відділення.

Головою державної кваліфікаційної комісії зі спеціальності 221 «Стоматологія» освітньо-професійної програми «Стоматологія ортопедична» призначена доцентка кафедри стоматології післядипломної освіти ІФНМУ Галина Парасюк.

Комплексний кваліфікаційний екзамен проводиться у два етапи. Перший – теоретичний (тестовий комп'ютерний контроль). Тестування включало 100 тестових завдань, які вирішувались протягом 100 хвилин.

Другий етап – практичний, з виставленням однієї оцінки. Студенти демонструють свої навички із тьох дисциплін: «Техніка виготовлення знімних протезів», «Техніка виготовлення незнімних протезів» і «Техніка виготовлення бюгельних протезів». Як кажуть члени кваліфікаційної комісії, випускники показують добрий рівень теоретичних знань та практичних навиків.

Також у ці дні відбувається комплексний кваліфікаційний іспит «Медсестринство», який складали 76 випускників фахового медичного коледжу ІФНМУ спеціальності 223 «Медсестринство» освітньо-професійної програми «Сестринська справа».

Іспит передбачав кілька етапів:

•  вирішення ситуаційних задач із дисципліни «Охорона праці та охорона праці у галузі»;
  •  вирішення ситуаційних задач із невідкладних станів у внутрішній медицині, хірургії та педіатрії;
  •  демонстрація практичних навичок із медсестринства у внутрішній медицині, хірургії, педіатрії.

Усі навики з кожної дисципліни сформовані у три тематичні блоки. Кожен студент демонстрував по три навички із кожної дисципліни, тобто по одній із кожного блоку.

Члени екзаменаційної комісії відзначили високий рівень підготовки студентів.

facebookyoutube