Нещодавно у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної дитячої лікарні доцент кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти ІФНМУ Ярослав Семкович провів майстер-клас з використання мобільного датчика УЗД.

Подія відбулась в рамках договору про співпрацю між лікарнею та Івано-Франківським національним медичним університетом. На майстер-класі були присутніми генеральний директор лікарні Тарас Мельник, головний експерт департаменту охорони здоров’я ОДА з дитячої анестезіології Роман Іваночко та лікарі відділення.

Ярослав Семкович є експертом-консультантом з мобільної ехографії. Він розповідає, що даний прилад дозволяє безпосередньо біля ліжка хворого діагностувати загрозливі життю стани: пневмо-, гідроторакс, тромбоз за протоколами FAST, BLUE, а також проводити катетеризацію центральних та периферичних судин, регіонарну анестезію під контролем УЗД. Під час майстер-класу проведено огляд пацієнтів відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

«УЗД навігація є золотим стандартом діагностичного та лікувального процесу в інтенсивній терапії, особливо в педіатричній практиці в цілому світі», — наголошує Ярослав Семкович. За його словами, доступність та висока інформативність обладнання є справжнім викликом сьогодення в практичній медицині. Складно уявити медичне обстеження пацієнтів без ультразвукової діагностики. За останні 70 років УЗД сканери зробили справжню революцію в медицині як на етапі діагностики, так і на етапі лікування. На зміну простим двовимірним зображенням приходять нові портативні технології. На даний час УЗД активно застосовують у всіх галузях медицини, розуміючи її нешкідливість в порівнянні з рентгенівськими променями.

«Ми усіляко сприяємо впровадженню сучасних протоколів діагностики та лікування в практичну діяльність лікарів закладу, — зазначає Тарас Мельник. — Запровадження такого методу в роботі відділення анестезіології та інтенсивної терапії є надзвичайно актуальним в сучасних реаліях».

facebookyoutube