Танцюристи, музиканти, співаки, декламатори, художники — 19 жовтня студенти фахового медичного коледжу Івано-Франківського національного медичного університету зібралися, щоб показати один одному свою майстерність. Тут відбувся конкурс «Таланти серед нас».

Ініціатором стала викладачка коледжу Оксана Олійник, ідею підтримала адміністрація коледжу. Організацією зайнявся заступник директора коледжу з виховної роботи Володимир Левандовський, звукову апаратуру і технічний супровід забезпечив відділ освітньо-виховної роботи.

До журі увійшли директор коледжу доцент Олександр Бульбук, заступник ректора ІФНМУ з виховної роботи доцент Ігор Ванджура, завідувач кафедри українознавства і філософії професор Володимир Качкан, художній керівник відділу освітньо-виховної роботи Марія Цвік, голова профкому студентів Юрій Солоджук, голова студентського парламенту Михайло Луканюк і його заступник Віктор Головчак.

Участь у конкурсі взяли понад 30 студентів першого, другого і третього курсів. Вони показували свої здібності у номінаціях хореографія, вокал, музика, декламація, образотворче мистецтво. «Дуже тішить, що наші юні таланти проявили таку активність, — говорить Оксана Олійник. — На конкурсі студенти можуть краще познайомитись один з одним, поспілкуватись, знайти однодумців і друзів за захопленнями. А ще хочу відзначити, як вони уважно спостерігають за виступами колег, підтримують один одного. Молодці!»

Серед творів образотворчого мистецтва був один особливий — квітковий бодіарт у виконанні другокурсниці Юлія Романюк з Калуша. Дівчина займається живописом з дитинства. «Я ходила на художній гурток в школі, брала участь в олімпіадах, конкурсах, — розповідає студентка. — Працюю виключно акриловими фарбами, особливо люблю малювати квіти, пейзажі. Якщо говорити про бодіарт, то спочатку важливо підготувати шкіру, почистити її, потім нанести базу і тільки тоді можна приступати до малювання». Як наголошує Юлія, в бодіарті важливим є витримка і терпіння моделі, адже це довготривалий процес. Так, чарівну квітку на щоці для цього конкурсу художниця творила близько півтори години.

Особливо гучними і теплими оплесками аудиторія відреагувала на виступ читця Романа Чомка з Тернопільщини. Він виконав поезію Ліни Костенко «Крила». Він брав участь у творчих конкурсах, брав гран-прі, навіть мав пропозицію поступати в театральний виш, але обрав спеціальність зубного техніка у фаховому медичному коледжі ІФНМУ. Для хлопця це родинна справа. Наш коледж закінчив його старший брат, який нині вже працює за фахом. «Мені дуже сподобався цей конкурс, я навіть не знав, що маю таких талановитих одногрупників, які чудово малюють, співають. Було дуже цікаво познайомитися з іншими студентами і подивитися на їхню творчість», — каже Роман.

Журі конкурсу визначило кращих виконавців, яких запросять виступити на гала-концерті студентів коледжу. Наразі його дата не відома, це залежить від епідемічної ситуації.

У кінці конкурсу багато теплих слів юним талантам сказав професор Володимир Качкан: «Талант — це задатки, вкладені Творцем через молоко матері, а також через працю. Як каже філософія, світ пізнаваний, але меж пізнання немає, тому й ми вас пізнавали, але до кінця ще не пізнали. Ви усі дуже здібні, і я тішуся, що бачу всі ці світлі очі. Ви не професіонали, тому головне, що ви сміливці, вийшли на сцену і показали себе».