Студент шостого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Олексій Сергенюк пройшов стажування в лікарні імені Івана Павла II польського міста Бартошице. Працюючи півтора місяці в приймальному відділенні він зсередини побачив первинну ланку медичної допомоги сусідньої країни.

«Я безпосередньо брав участь у виїздах карети швидкої допомоги та наданні первинної медичної допомоги в екстремальних умовах, — розповідає студент. — Працюючи пліч-о-пліч з висококваліфікованими лікарями, оволодів практичними навичками, зокрема, катетеризації сечового міхура, огляду органів черевної порожнини за допомогою апарата УЗД тощо. Хочу відзначити, що всі лікарі готові ділитись досвідом з молодшими спеціалістами та студентами, за що їм дуже вдячний».

Хлопець каже, що стажування залишило незабутні враження. «Я побачив, наскільки розвинений рівень первинної медичної допомоги в Польщі, — підсумовує Олексій. — Це була чудова можливість застосувати власні знання на практиці. У мене значно підвищилась мотивація стати лікарем, не дивлячись на всі труднощі, які стоять на цьому шляху. Лікарю потрібно постійно вчитись та вдосконалюватись, щоб професійно допомагати людям».

Ця поїздка відбулась за підтримки університетського відділу міжнародних зв’язків. Нагадаємо, нещодавно ще одна цьогорічна випускниця ІФНМУ Юлія Бойчук побувала на стажуванні в польському Ополе. Про її враження можна почитати за цим посиланням.