Студенти Івано-Франківського національного медичного університету — це здібна, творча, спортивна, обдарована молодь. Два місяці тому на площі «Бастіону» під час урочистої посвяти першокурсників до університетської родини приєдналася Уляна Павлучинська, учениця року-2021 в Івано-Франківську.

Уляна є випускницею ліцею імені Миколи Сабата (Українська гімназія №1). Під час навчання була переможницею Всеукраїнських предметних олімпіад з української мови і літератури, історії, англійської мови, Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, конкурсу-захисту учнівських наукових робіт Малої академії наук (фольклористика) тощо. Завдяки цим успіхам була стипендіаткою Президента України, а цьогоріч у травні її визнали ученицею року в Івано-Франківську.

Дівчина каже, що добре навчалася в школі передовсім для власного розвитку. «Я завжди дуже любила історію, біологію, хімію, і брала участь в олімпіадах заради власного розвитку, — розповідає Уляна. — Успіхи — це результат дисципліни і того, що мені дійсно подобається те, що я вивчаю».

Особливе ставлення в Уляни Павлучинської до української мови та літератури. Вона не лише брала участь в олімпіадах і конкурсах, але й пробувала себе на літературній ниві. Навіть публікувалася в гімназійному учнівському часописі «Весняний поріст». «В гімназії нам прищеплювали любов до української мови та літератури, крім того, я писала власні новели, а зараз пишу роман, — каже Уляна. — Хочу глибше дізнатися про українську мову, літературу, зробити свій вклад у їхній розвиток. Сьогодні в інформаційному полі маємо засилля інших мов, а найбільше російської. Тому я хотіла популяризувати українську мову, брати участь у конкурсах, я цим дуже цікавилася».

Уляна Павлучинська обрала ІФНМУ не випадково. Про медицину мріяла з дитинства. «Ще мої бабуся і дідусь навчалися в нашому медичному університеті, медиками є мої батьки, в дитинстві я часто ходила з ними на роботу, тож я представляю вже третє покоління медиків у нашій родині, — розповідає Уляна. — Навчання мені дуже подобається, наразі улюбленими дисциплінами є біологія і анатомія. Подобається атмосфера в нашому університеті, те, що є багато наукових гуртків, студентських організацій, товариств, де можна себе реалізовувати і розвиватися». До слова, Уляна вже приєдналася до студентського наукового гуртка кафедри анатомії людини.

За словами Уляни Павлучинської, навчання в медичному університеті — це особлива відповідальність. «Маємо усвідомити, що університет — це не школа, і ми працюємо тут не на оцінки, а на самих себе, а тим паче ми навчаємося на лікарів. Це найвідповідальніша спеціальність, яка тільки може бути. Тому варто бути старанним, і навіть під час карантину вчитися інтенсивно і не збавляти темпу».

Бажаємо Уляні успіхів у навчанні, натхнення та творчих здобутків!