1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.54 (26 Голосів)

В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні 17 листопада доцентка кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти ІФНМУ Надія Фоменко та здобувачка ступеня доктора філософії за спеціальністю 228 «Педіатрія» Христина Лазуркевич підготували виступ про формування імунної відповіді у медичних працівників після вакцинації проти COVID-19.

В умовах пандемії COVID-19 популяризація знань щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби є вкрай необхідною, відзначають доповідачки. В час, коли тема вакцинації є надзвичайно актуальною та обговорюваною, на жаль, на теренах інтернету є багато суперечливих та неоднозначних думок про це питання. Натомість джерелом достовірної, науково обґрунтованої інформації для населення має бути медичний працівник.

Єдино можливим ефективним методом протидії розповсюдженню COVID-19 та зменшення тяжких його форм та ускладнень є вакцинація. Тож Надія Фоменко і Христина Лазуркевич провели науковий пошук інформації про формування та стійкість імунного захисту, що розвивається на введення різних типів вакцин проти COVID-19, доступних в Україні. В доступній формі вони представили дані кількох когортних досліджень, що проводилися у світі і були присвячені вивченню поствакцинального імунітету.

Доповідь відбулася на базі нефрологічного відділення ОДКЛ для лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу. Зустріч пройшла у формі діалогу. Слухачі відзначили, що такий формат спілкування дозволяє ефективно доносити достовірну інформацію не тільки медичним працівникам, але й пересічним громадянам.

Наші знання – наша зброя і броня! Вакцинуйтеся і будьте здорові!

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika