На кафедрі медичної біології і медичної генетики 25 листопада відбулося засідання студентського наукового гуртка. Розмові була присвячена дослідженню однієї з найактуальніших медичних і соціальних проблем сьогодення — коронавірусної інфекції. Засідання проходило в онлайн форматі за участю понад 50 студентів першого курсу медичного і стоматологічного факультетів.

Керівниця гуртка кафедри асистентка Ольга Ястребова та доцентка Поліна Телюк розповідають, що на засіданні розглянули причини розвитку коронавірусної хвороби, механізм, патогенез, основні методи діагностики і профілактики. «Відео, переглянуте в ході засідання, доводить, що мРНК-вакцини не змінюють генетичний апарат людини і є досить безпечними для здоров’я, навіть особливо вразливих категорій населення, — кажуть викладачки. — Спростування неправдивих тверджень щодо коронавірусної інфекції та вакцинації було важливим аспектом осмислення поставленої проблеми і заходів, спрямованих на її розв’язання. Кожен виніс певний урок і дізнався щось нове».

Багато запитань і доповнень від зацікавлених слухачів дали можливість глибоко і всебічно розкрити тему в творчій атмосфері підтримки та взаєморозуміння. Особливий інтерес і активність до обговорення теми виявили студенти Олег Стахів, Анастасія Петрик, Богдан Пастух, Назар Ільницький. Ключові питання в ході дискусії стосувалися історії виникнення СОVID-19, виробництва української вакцини і довіри до неї, протипоказів до різних типів вакцин, доцільності вакцинації після перенесеного захворювання, побічних ефектів вакцинації, лікування корона вірусної інфекції народними методами тощо.

Цікаву та змістовну доповідь представила студентка 5 групи Марія Шмігельська. «За останні два роки захворювання, спричинене СОVID-19, забрало життя багатьох людей і змінило кожного з нас, – підсумовує доповідачка. – Я вдячна за надану можливість зібрати і донести таку важливу інформацію. Велике спасибі викладачам, які організовують такі гуртки. Це допомагає студентам розвиватися, стимулює до самостійного опрацювання актуальних медичних тем і пожвавлює дискусії навколо них».