Сьогодні, 18 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті почалася серія тренінгів з надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 відповідно до протоколу та стандартів надання медичної допомоги. Заняття проводять викладачі кафедри інфекційних хвороб та епідеміології.

У перший день циклу зі слухачами спілкувалися завідувачка кафедри, професорка Олександра Пришляк і доцентка Оксана Кондрин. «Зараз є велика потреба нагадати протоколи надання допомоги хворим на коронавірусну хворобу, — говорить Олександра Пришляк. — Змушені констатувати, що почала свою ходу четверта хвиля, і ми її спостерігаємо швидше, ніж очікували».

«Звертаємо увагу, що коронавірус не закінчується за 7 чи 12 днів. Це інфекційний процес, який триває довший час, і це треба враховувати при лікуванні і спостереженні за хворим, — наголошує Оксана Кондрин. — На даний момент актуальним є так званий штам Омікрон, який має дуже велику кількість мутацій. Також він відноситься до найбільш заразних вірусів, які знало людство».

«Дуже важливо для лікарів первинної ланки, знаючи своїх пацієнтів, одразу відмежовувати тих, хто апріорі може мати важки перебіг хвороби. Для цієї категорії людей в стандартах лікування є певні особливості, і ми детально про них розповідаємо під час тренінгу, — зазначає Олександра Пришляк. — Бажаємо нашим лікарям найперше оберегти себе від хвороби, бо тільки так вони зможуть допомогти іншим людям, які захворіли».

Дати та час проведення наступних занять:

• 19 січня — 10:00-11:00, 13:00-14:00
  • 20 січня — 10:00-11:00, 13:00-14:00
  • 21 січня — 10:00-11:00, 13:00-14:00

Ранкова сесія тренінгу спрямована на ланку амбулаторного лікування, лікарів первинної медичної допомоги. Тренінг о 13:00 акцентується на тяжчому перебігу госпіталізованих хворих з відповідною формою важкості та ускладнень.

Тренінги відбуваються в режимі Zoom-конференції відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2022 року № 22-04/428/2-22. Для участі в тренінгу треба просто заповнити форму за посиланням https://forms.office.com/r/aGEn7swib1. Після цього необхідно перейти за посиланням, яке є у цій формі.