XVI Міжнародну науково-практичну конференцію «Медичні бібліотеки як осередки збереження та популяризації історико-культурної національної пам’яті» провели днями на базі Наукової бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Організаторами конференції виступили Національна наукова медична бібліотека України, Бібліотека Івано-Франківського національного медичного університету, Івано-Франківська обласна наукова медична бібліотека та Секція працівників медичних бібліотек Української бібліотечної асоціації. Проходила конференція у відпочинково-рекреаційному комплексі ІФНМУ "Арніка"  у місті Яремче.

До мальовничих Карпат приїхало 68 учасників з усіх куточків України. Це, в основному, представники  бібліотек медичних навчальних закладів та обласних наукових та наукових медичних бібліотек України. Особливо приємно, що наш край відвідав пан Кшиштоф Круліковські – повноважний представник Окружної лікарської палати у Варшаві.

«Це щорічна планова конференція занесена до реєстру МОЗу, — розповідає директор Наукової бібліотеки ІФНМУ Мирослава Татарин. — В ній беруть участь університетські бібліотеки, а також Національна наукова медична бібліотека України».

Неповторна краса Карпат та високий рівень організації конференції справили незабутнє враження на її гостей. Генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки України, Заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги  Раїса Павленко наголосила, що така діяльність медичних бібліотек сприяє росту національної гордості за свою історію, культуру, мову, звичаї та традиції.

«Сьогодні в Києві з 2016 року діє Польська медична бібліотека, яка є третьою закордонною польською бібліотекою після Парижу і Риму, — каже Кшиштоф Круліковський. — У її фондах 5747 примірників, є фонди, подаровані вдовою видатного польського кардіохірурга Збігнева Реліги, який першим зробив пересадку серця в Польщі у 1985 році. Перед нами попереду ще багато справ».

«Це значна подія для культури України, цьогорічний захід був просто чудовим, — говорить генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки Раїса Павленко. — Сьогодні в Україні понад 600 медичних бібліотек, і ми як науково-методичний центр цих бібліотек намагаємось щороку збирати конференцію, обмінюватись досвідом. Ми прослідкували історію України, української медицини, було багато дуже цікавих доповідей. Це надзвичайно важливо».

Хоча бібліотека ІФНМУ вперше за свою історію проводила захід такого рівня, учасники та гості конференції дали високу оцінку як високому рівню проведення конференції, так і роботі наукової бібліотеки ІФНМУ загалом і висловили вдячність керівництву університету та бібліотеки. Директор бібліотеки Мирослава Татарин отримала подяку за високий професіоналізм, творчий підхід, патріотизм та активну участь у підготовці 16-ї  Міжнародної науково-практичної конференції «Медичні бібліотеки як осередки збереження та популяризації історико-культурної національної пам’яті», а усі працівники бібліотеки отримали сертифікат учасника конференції.

 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
13
14
15
20
21
22
25
26
28
29

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma