Закордонне стажування в умовах війни можливе завдяки програмі ERASMUS+ . Єдина українка, учасниця міжнародної програми, в якій беруть участь також студенти-медики з Італії, Греції, Туреччини, Казахстану, ділиться своїми враженнями про практику в лікувальних закладах міста Ополє.

У рамках програми академічної мобільності ERASMUS+ та в напрямку розвитку співпраці між ІФНМУ та університетом в місті Ополє в різні роки пройшли стажування кілька студентів вишу. Останні два роки такі стажування є особливо цінними, адже пандемія, а нині війна стали перепоною до освоєння професійних вмінь на практиці.

Студентка фахового медичного коледжу Івано-Франківськго національного медичного університету Аліна Петрівська перетнула екватор стажування в польському місті Ополє та ділиться своїми враженнями.

Дівчина навчається на третьому курсі, але у зв'язку з пандемією, зізнається, практикувати ще не доводилось. «Ми всього один раз були на операції з хірургії. Дещо вчилися робити на фантомах, але щоби мати впевненість у своїх знаннях треба практикувати, – каже Аліна. – Як учасниця цієї програми я маю змогу вчитись не лише на фантомах, але й біля ліжка хворого. І це дуже важливо, адже теоретичних знань ніяк не достатньо, щоби бути добрим практиком...».

Прокол шийної вени, інкубація трахеї, – майбутня медсестра мала змогу бачити й таке. І навіть надавала сестринську допомогу самостійно, без наставників. «Зі мною в гуртожитку живе дівчинка з розсіяним склерозом і мені вже доводилося її колоти, – розповідає Аліна. – Переживала, щоби не зробити їй боляче, але вона наче не скаржилася..».

Студентка ділиться думками про деякі відмінності в організації навчального процесу в Україні та Польщі. «Заняття тут розпочинаються о 7 ранку і проходять до 18-ї вечора. Спершу викладачі начитують лекції, а далі студенти самостійно готуються до екзаменів. Вони не мають спеціальних посібників для підготовки і значно більше часу виділяють на практику», – розповідає Аліна.

«Ми тут також багато часу проводимо в лікарнях. Умови для роботи медичного персоналу доволі комфортні, відділення забезпечене всім необхідним. Тут є що робити, адже пацієнтів чимало. Більшість із них старші за віком та лежачі, – продовжує студентка. – В одному із закладів хірургічного профілю я мала змогу доглядати за пацієнтами, водила їх на різні дослідження та діагностику, виконувала обов’язки медсестри. Значна частина занять проходить також в навчально-практичних центрах, є змога самостійно відпрацьовувати важливі навички на фантомах, муляжах, манекенах».

Разом з Аліною навчаються студенти з Греції, Італії, Туреччини, Казахстану. Найчастіше всі вони зустрічаються на курсах польської «Всі ми перетинаємося один раз в тиждень на курсах польської, – розповідає Ангеліна. – Часто мене розпитують про ситуацію в Україні, чи не боюся повертатися додому, пропонують ту чи іншу допомогу, підтримують…».

Аліна ділиться враженнями про місто: «В Ополє гарно і затишно, дещо схоже, як у наших містах....»

Зауважимо, що свого часу ІФНМУ став першим в Україні серед медичних коледжів, студенти якого навчаються за програмою академічної мобільності ERASMUS+. Учасницями стажувань були студентки сестринського відділення Тетяна Данчук та Софія Іванців.

«Таке навчання є корисним для наших студентів, – говорить директор фахового медичного коледжу ІФНМУ, доцент Олександр Бульбук. – Це чудова можливість отримати знання і навички за найновішими європейськими стандартами, побачити цікаві місця закордоном, розширити свій світогляд, отримати нові враження. Маємо сподівання на продовження співпраці…».

До слова, Івано-Франківськ нещодавно приймав гуманітарні вантажі від польських медиків, зокрема, допомогу для фронту та медикаменти для лікарень.