У понеділок, 25 квітня, деканат стоматфакультету провів онлайн-збори зі студентами п’ятого курсу. Обговорили завершення навчального року та формат випускної атестації.

Традиційні виробничі збори з майбутніми випускниками – студентами п’ятого курсу стоматологічного факультету Івано-Франківського національного медичного університету цьогоріч проходили з урахуванням умов воєнного стану. Розглядали питання проведення атестації та випускного практичного-орієнтованого іспиту.

«Ми виходимо на фінішну пряму і ваше головне завдання – гідно завершити навчання. Тому закликаємо усіх відповідально поставитися до цього етапу і добре попрацювати», – звернувся до студентів декан Олександр Бугерчук.

Нагадаємо, що минулого року випускники стоматфакультету складали держатестацію на базі новоствореного університетського центру ОСКІ, який облаштували в одному з корпусів. Студенти послідовно проходили 12 станцій, на кожній з яких виконували завдання одного з розділів стоматології, а саме: ортопедичної, дитячої, хірургічної і терапевтичної.

Як зазначив Олександр Бугерчук, цьогоріч іспити проходитимуть дистанційно й головна відмінність полягатиме в тому, що студенти повинні зуміти продемонструвати 12 практичних навичок, вийшовши на онлайн-зв'язок усього один раз. Екзаменаційна команда у складі терапевта, хірурга, ортопеда і дитячого стоматолога прийматиме іспит в одного студента орієнтовно впродовж години.

«З огляду на те, що наша країна в стані війни, до ситуаційних задач ми додали питання, що стосуються військової стоматології та надання невідкладної медичної допомоги, зокрема, зупинку кровотеч при вогнепальних пораненнях, серцево-легеневу реанімацію тощо. А в цілому змістова частина випускних іспитів цілковито збережена», – зазначив декан стоматологів.

зображення viber 2022 04 26 21 00 55 754

Про особливості підготовки до випускної атестації студентам розповіли також заступник декана доцент Володимир Петрунів і начальник відділу ECTS та моніторингу якості освіти доцент Василь Капечук. Окремо зупинилися на особливостях отримання документів про освіту європейського зразка та продовження навчання в інтернатурі.

Довідково: Сьогодні на п’ятому курсі стоматологічного факультету навчаються 136 студентів. Троє з них за державним замовленням, 133 – контрактники.