У середу, 27 квітня, фахівці ІФНМУ мали черговий виїзний огляд евакуйованих дітей з Харківщини на базі санаторію «Смерічка», що у Ворохті. Один з викладачів університету став хрещеним для Михайлика…

Прикарпатський санаторій «Смерічка» опікується 124 дітьми, яких понад місяць тому евакуювали з харківських сиротинців. Атмосфера у закладі тепла і дружня, втім, майже всі діти потребують психологічного супроводу після пережитого під час війни або через неблагополуччя у їхніх родинах. Йдеться про організацію лікування, спеціального догляду, програми соціалізації, навчання та розвитку.

В рамках партнерства та медичного супроводу мешканців санаторію цього разу дітей відвідали дитячі лікарі. Зокрема, стоматологічне обстеження провели фахівці кафедри дитячої стоматології, серед яких терапевти, хірург та ортодонт.

У більшості дітей від 1,5 до 6 років стоматологи відмітили значний відсоток стоматитів вірусної етіології, захворювань губ та язика у дітей.

«Ми провели місцеве лікування цих захворювань, надали рекомендації медичному персоналу санаторію щодо профілактики та етіотропної терапії. А оскільки деякі діти потребують амбулаторної допомоги та санації ротової порожнини, то надалі йтиметься про подальше їх лікування...», – зазначає доцент кафедри Микола Білищук.

Порадами з надання невідкладної допомоги поділилася завідувачка кафедри завідувачка кафедри пропедевтики педіатрії ІФНМУ, консультантка відділення реанімації новонароджених ОПЦ, професорка Зоряна Кочерга.

Дерматологічний огляд провів завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук. Зокрема, відзначив, що з атопічним дерматитом є найменша п’ятимісячна дівчинка. «Ми докладемо всіх зусиль для належного лікування цих дітей, – зазначив професор. – А головне, що колектив закладу та місцеві волонтери роблять все можливе для їх адаптації. Відчутно, що вони стали для цих дітей найріднішими людьми, а буквально за тиждень у дворі закладу спорудили великий ігровий майданчик».

«Я був зворушений чуйним і теплим ставленням персоналу до дітей, як місцевих фахівців, так і вихователів з Харкова, які з ними приїхали», – говорить завідувач кафедри завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології професор Михайло Пустовойт. – А психологічну підтримку ми запланували на довготривалий період, бо всі діти дуже цього потребують…».

зображення viber 2022 04 29 15 43 13 373

Доцент кафедри офтальмології Василь Капечук встиг не лише призначити дітям окулярну корекцію, але й стати хресним батьком для п'ятимісячного Михайлика. Місцеві волонтери якраз організовували хрещення дванадцяти найменших мешканців санатрію. «Оскільки матусь було достатньо, а татів не

вистачало, довелося взяти на себе ще й цю місію, – каже Василь Капечук. – Мій найстарший похресник служить нині в ЗСУ та захищає Україну, а найменший Михайлик буде відтепер під моєї опікою».

Василь Капечук також зауважує, що повторні візити медиків діти сприймають легше, зникають психологічні бар'єри, швидше проходить адаптація.

Уже з наступного тижня адміністрація університету організовує виїзд до санаторію групи майбутніх фельдшерів, студентів фахового медичного коледжу ІФНМУ, які проходитимуть практику й допомагатимуть працівникам закладу як фахово, так і організаційно.

 

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika