У п'ятницю, 8 липня, у внутрішньому дворику вишу замкнули серію святкових подій з вручення дипломів, вітаючи випускників Фахового медичного коледжу. З 200 студентів 19 отримали дипломи з відзнакою.

Адміністрація університету і викладачі Фахового медколеджу відзначили успішність цьогорічних випускників, що навіть попри дворічне дистанційне навчання, вони достойно показали свої знання під час атестації, дякували їм за спільний шлях та участь в довгоочікуваній для всіх події.

19 червоних дипломів з двохсот випускників, серед яких зубні техніки, медсестри, фармацевти і фельдшери.

«Освіта – це майбутнє України, і ми маємо й надалі високо тримати цю планку, – звернувся до випускників у своєму привітанні ректор університету Микола Рожко. – Ми вас леліяли, бо ви були наймолодшими студентами, а вже у вересні запрошуємо вас на посвяту в студенти університету».

Повномасштабна війна зумовила чимало змін в організації процесу атестації, про які ми вже розповідали. А ще у викладачів були деякі хвилювання щодо події вручення дипломів.

«Не схожий на всі інші, цей випуск медичного коледжу запам'ятаємо ще й нашими побоюваннями, що, ймовірно, не зможемо привітати всіх студентів на цьому святі, оскільки майже третина складала атестацію з-за кордону, перебуваючи у США , Великобританії, Франції, Іспанії та Польщі. Втім, все-таки більшість повернулася і це багато про що говорить...», – зазначив заступник директора медичного коледжу Володимир Левандовський. Червона доріжка й теплі слова вітань від керівництва університету, дирекції коледжу, батьків та друзів...

«Вони приносять красу в цей світ», – з гордістю відзначив директор коледжу Олександр Бульбук, представляючи зубних техніків.
photo 2022 07 11 23 40 14
Одна з них – червонодипломниця Олена Фролова. Дівчина приїхала здобувати фах зубного техніка з Київщини. Каже, отримала тут не лише знання, але й особистий розвиток. «На першому курсі я співала з дівчатами на святі рідної мови, – пригадує Олена. – І хотілося бути всюди, от тільки період карантину перекроїв плани, довелося піти на на дистанційку". Намріяла Олена багато, а щоб реалізувати ці мрії, ще студенткою почала працювати в одній з місцевих приватних лабораторій. Дівчина відзначає, що її професія має багато перспектив, тому плани мають шанс бути реалізованими.

Ще одна червонодипломниця Ірина Шевага зізнається, що були ризики не дотягнути до диплома з відзнакою, і великою мірою через відсутність можливості практикувати. «Хотілося добре навчитися робити ін'єкції, наприклад, але, на жаль, довелося вчитися онлайн», – каже Іра. Втім, виглядає, що наполегливість дівчини – друга натура, тож нехай все швидко вдасться надолужити.

Повага і увага до пацієнта, чуйність і доброта – такі обов'язкові чесноти медсестри називає Ірина Номеровська, яка також радіє, що тримає в руках омріяний диплом.

Інна Мадрига вважає, що найважливіше для медсестри – людяність і відповідальність, і саме це вона буде нести у своїй практиці.

Мобілізований лікар-хірург Роман Кіндратів прийшов привітати свого сина-випускника зі здобуттям фаху медичного брата. З огляду на майже 30 років досвіду в медицині пан Роман бажає синові та його колегам дотримуватися головних постулатів: не нашкодь та зумій допомогти всім, хто потребуватиме. «Це лише початок їхнього шляху, – каже пан Роман. – Тому професійні вміння ще треба буде шліфувати  постійно дбати про професійне зростання...».

Директор коледжу Олександр Бульбук відзначив громадську активність та волонтерство цьогорічних випускників. Зокрема, фармацевтів, які виготовляли ліки для фронту, медсестер і фельдшерів, які доглядали дітей-сиріт, евакуйованих з Харкова.

До слова, дві випускниці коледжу перевелися із зони бойових дій, зі Старобільська та Херсона, й також успішно завершили навчання вже в Івано-Франківську. Для них на святі звучали слова підтримки від усього колективу студентів та викладачів закладу.

Насамкінець випускникам побажали щасливої професійної дороги, а Збройним силам України дякували за мирне небо.