У понеділок, 19 вересня, для першокурсників і магістрів ІФНМУ лекцію прочитав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. У рамках робочого візиту на Прикарпаття Віктор Ляшко відвідав Івано-Франківський національний медичний університет та поспілкувався з керівництвом закладу, колективом і студентами-медиками.

На зустрічі йшлося про якість та безпеку навчання, доступ до клінічних баз, правила проходження інтернатури, модернізацію освіти та професіоналізм українських лікарів, які часто, попри відсутність необхідних засобів, рятують життя цивільних та військових, які постраждали від російської агресії.

«Від якості вищої медичної освіти сьогодні залежить здоров’я наших громадян завтра, а в умовах повномасштабної війни як відповідальність, так і престиж професії медика зростає подвійно, –  зазначив міністр Віктор Ляшко. – Тому маємо модернізувати нашу освіту, змінювати підходи за прикладом європейських зразків, зокрема, у напрямі створення університетських клінік». Очільник МОЗ розповів про майбутні зміни у сфері охорони здоров'я та в інтернатурі, зокрема про запуск електронного розподілу вже у новому році.

Міністр розповів студентам про свій шлях у медицину й дав поради першокурсникам: «Будуючи свою професійну кар‘єру, вчіться командної роботи, підтримувати один одного, не акцентуючи на тому, які у вас особисті, персональні зв'язки, бо виключно командна робота дозволить вам будувати професіоналізм, рятувати життя людей та виконувати свою місію».

photo 2022 09 19 20 41 44

Магістрантка спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" Яна Бокій відзначила, що зустріч була цікавою та легкою, додала їй натхнення та підтвердження у правильності обраного шляху. «Міністр говорив доступно і про сьогодення, –  поділилася почутим Яна. –  Зокрема, про тенденції розвитку медицини, 3D-принтери, які друкують частини кісток для протезування наших військових. Про мою улюблену реабілітацію та її роль у медицині, про наших відважних героїв-лікарів із передової та Азовсталі, які героїчно роблять складні оперативні втручання без умов та діагностики. І що наші лікарі найкращі, адже без додаткової апаратури, лише власним розумом та досвідом лікують і рятують людські життя».

У ході візиту очільник МОЗ відвідав кафедру анатомії людини, взяв участь у відкритті оновленої кафедри фізичної терапії та ерготерапії, яка навчатиме й готуватиме майбутніх фахівців з реабілітації.

Зауважимо, що цьогоріч ІФНМУ вперше прийняв на навчання 80 магістрів, майбутніх фахівців з реабілітації. Їх готуватимуть в нових умовах, на базі кафедри, де нещодавно провели масштабну реконструкцію та оновлення.

У рамках офіційного візиту керівництва МОЗ навчально-практичні центри та фармацевтичний факультет відвідав також генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров'я України Сергій Убогов. Крім навчальної бази та наукових розробок вчених вишу, гість ознайомився також із виробництвом ліків для військових, які розробили та виготовляють на фармфакультеті ІФНМУ викладачі та студенти. Далі буде...