У вівторок, 20 червня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася презентація нової спеціальності «фізична терапія та ерготерапія» а також проморолика, що створений для заохочення абітурієнтів здобувати нову дуже потрібну спеціальність.

Іван-Франківський національний медичний університет — один із перших медичних вишів, який отримав ліцензію на підготовку таких фахівців. Присутні на заході спеціалісти, професори та доценти вишу розповіли про важливість фаху реабілітолога, підготовка якого цьогоріч розпочинається у нашій державі із врахуванням європейських стандартів.

Викладачі ІФНМУ навчаються у кращих спеціалістів Європи та США, а тому передадуть кожному допитливому студентові кращі знання з цієї науки.

«Україна сьогодні має величезну потребу в спеціалістах з фізичної терапії та ерготерапії, — говорить ректор ІФНМУ Микола Рожко. — Наш університет уже впродовж року веде інтенсивну підготовку з покращення матеріальної бази та підготовки фахівців, щоби була змога запропонувати студентам здобуття високоякісної освіти».

«Важливо не тільки створити умови для запровадження ерготерапії як освітнього і професійного напрямку, але й виховати спеціаліста з чуйним серцем, який проявлятиме до пацієнта турботливе ставлення, співчуття, зуміє бути для нього найкращим другом, — зазначила перший проректор Ганна Ерстенюк. — І це також одне з головних завдань, яке ми ставимо перед собою».

У презентації взяли участь відомі франківці, зокрема, спортсмен, богатир, фіналіст телешоу «Україна має талант» Назар Павлів та радіоведуча «Західного полюсу» Христина Стефінів, які на власному прикладі розповіли про наслідки відсутності реабілітології як системної галузі та потребу в ній. Про стан справ з реабілітацією бійців розповіла голова БФ «Творча Криївка» Віталіна Маслова.

«Два з половиною роки тому я почала інтенсивно займатися з реабілітологом, — розповідає Христина Стефінів. — Це триває щодня по три години. Це жорстокий процес, але дуже результативний. І ось завдяки цій реабілітації я таки навчилась функціонувати самостійно, ходити і просто жити. Це щось чудесне! Великий мінус в тому, що таких фахівців в нашій області лише кілька. І коли всього кілька днів у мене немає занять з реабілітологом, організм дуже болісно це переносить. Коли потрібно було знайти заміну моєму тренеру, я зробила понад 50 безрезультатних дзвінків, і врешті знайшла фахівця аж у Харкові. Хороший реабілітолог для пацієнта це щастя. А для самого тренера щастям є усвідомлення того, що він поставив когось на ноги. Заради цього варто навчатися, працювати і жити!»

Університет запрошує на навчання як фахівців з досвідом, так і тих, хто робить лише перші кроки у світ цієї професії. «Саме ви станете першопрохідцями введення в українську систему реабілітаційної медицини європейського досвіду», — заохочує абітурієнтів до вступу адміністрація вишу.

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma