13-17 червня відбувся візит до Івано-Франківського національного медичного університету анестезіолога Джона Моріса Елвуда з West Middlesex University Hospital (Лондон).

На основній базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (обласна клінічна лікарня) містер Елвуд провів майстер-клас для студентів 5 курсу в рамках практичної частини модульного заняття. Студенти та присутні мали змогу вдосконалити та поглибити навики базової невідкладної допомоги згідно останніх гайдлайнів європейського реанімаційного товариства, а заодно ознайомитись з особливостями британської системи охорони здоров’я.

Під час заняття містер Елвуд детально зупинився на техніці проведення закритого масажу серця, виконання інтубації трахеї, введення ларингеальної маски, ларингеальної трубки, орофарингеальних повітроводів, проведенні штучної вентиляції легень, а також складанні індивідуального алгоритму дій при важкій інтубації (важких дихальних шляхах).

Після завершення екзамену Джон Елвуд провів інтерактивне заняття з працівниками кафедри, під час якого ознайомив їх із сучасними тенденціями та обладнанням для анестезіологічного забезпечення. Зокрема, було представлено макет та принцип роботи високопотокової назальної оксигенотерапії (high flow nasal oxygen therapy), яка на сьогоднішній день вже широко використовується в неонатології, а також набуває успішного застосування в менеджменті ГРДС, важких дихальних шляхів, пост-операційному, пре- і постінтубаційному періоді та під час бронхоскопії. Принцип дії високопотокової назальної оксигенотерапії ґрунтується на тріаді зволоження, високого FiO2 та покращеного комплаєнсу, що в свою чергу уможливлює її застосування в низці клінічних випадків, а використання назальних канюль має безперечні переваги для пацієнта, в тому числі і практичного характеру (можливість харчуватись та спілкуватись).

Завдяки старанням містера Елвуда кафедра вкотре отримала поповнення новітнього анестезіологічного обладнання для забезпечення прохідності дихальних шляхів. Відтепер, одними з перших в Україні кафедра опановує смартфон адаптер для відеоларингоскопії Airtraq Universal. Цей пристрій дає змогу не лише без проблем забезпечити прохідність дихальних шляхів пацієнта, але й використовувати для цього портативний ґаджет (що завжди під рукою), попередньо синхронізувавши його з пристроєм для інтубації. Таке надсучасне поєднання медицини та цифрових технологій полегшує та підвищує ефективність роботи анестезіолога у невідкладних ситуаціях.

В рамках візиту містер Елвуд відвідав і обласну дитячу лікарню, де поділився досвідом роботи та передав сучасне анестезіологічне обладнання (ларингоскопи з набором клинків, клинки МакКоя, бужі) анестезіологічній групі стаціонару. Колектив лікарні також мав змогу задати чимало запитань практичного спрямування, пов’язаних зі специфікою роботи в умовах обмежених анестезіологічних ресурсів.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
18
20
22
23
25
26
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika