Студенти Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Шваб та Ірина Савчин повернулися з чемпіонату України з гирьового спорту (двоборство), який відбувався в місті Токмак Запорізької області. Обидва привезли нагороди!

Олександр Шваб став чемпіоном України серед чоловіків та юніорів. У ваговій категорії до 65 кг він показав результат 157 підйомів гирі вагою 32 кг (поштовх — 83, ривок — 74), який став найкращим у цій вазі. Тож Олександр Шваб, який, нагадаємо, цього року вперше в історії університету виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, поповнив свою скарбничку досягнень ще двома золотими медалями.

«Щоразу на змаганнях потрібно розраховувати свої сили і свій темп, — розповідає Олександр Шваб. — Якщо стартувати надто інтенсивно, тоді не вистачить сил на весь час, відведений на вправу. Крім того, потрібно міцно тримати гирю навіть тоді, коли вже не відчуваєш пальців рук. Якщо під час виконання вправи випустити гирю з рук, суддя зупиняє час і продовжити вже не можна. Суддя припиняє вправу навіть якщо ненароком торкнутися гирею помосту. Тому навіть на межі своїх сил потрібно бути уважним і обачним».

Ірина Савчин виступала у жіночій вазі до 70 кг і виконувала ривок гирі 16 кг. Їй вдалося виконати 79 підйомів, що дозволило піднятися на другу сходинку п’єдесталу пошани. В активі нашої студентки дві срібні медалі — серед юніорів і дорослих.

«Головне у моїй вправі було вдало змінювати руку, щоб гиря не вислизнула з рук, — каже Ірина Савчин. — Руки потіють і стає дуже важко втримати важку гирю. А ще дуже важливим є дихання. Мені вдалося підняти гирю 79 разів за чотири хвилини. Зараз я підіймаю гирі 16 кг, але в майбутньому хочу виступати по гирях 24 кг. на тренуваннях вже працюю над цим».

Здавалося б, навчальний рік для цих студентів вже закінчився. Можна їхати додому і кілька місяців відпочити від університету. Натомість у гирьовиків нашого університету ще продовжується змагальний період, і вони продовжують тренуватися.

«Нам подобається те, що ми робимо, — говорить Олександр Шваб. — А коли подобається твоє заняття, то й робиш це ефективніше. Це приносить задоволення». «Ми тренуємося, підтримуємо своє тіло в здоровій фізичній формі, і це теж є своєрідним літнім відпочинком для нас, — продовжує Ірина Савчин. — Навіть, коли роз’їдемось по домівках, будемо займатись. У кожного з нас вдома вже є гирі, і так ми можемо відпочивати активно й підтримувати себе у формі».

Спортсмени та їхній тренер, Заслужений майстер спорту України, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук дякують ректору університету, професору Миколі Рожку та завідувачу кафедри, доценту Володимиру Левку за постійну та всебічну підтримку.

Буквально за кілька днів наші гирьовики вирушають до столиці Білорусі Мінська на чемпіонат Європи з гирьового хортингу. Цього разу студенти виступатимуть разом із тренером — Роман Михальчук заявляється на змагання серед ветеранів. Бажаємо нашій команді вдалого виступу!

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
18
20
22
23
25
26
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika